Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Erkeklerin Söylediği Yalanlar!

Aslında hem erkek  hem de kadınlar için özel bir ayrım yapmamıza gerek yok. Hepimiz insanız sonuçta ve yalan söyleriz. Ancak bazı erkekler o kadar profesyonelleşmişlerdir ki yalan söylediklerini anlamayız bile. Kendileri bile bazen söyledikleri yalana inanırlar yalan olduğu akıllarına bile gelmez. Bugün Kadının Kitabı.com olarak erkeklerin kadınlara sürekli olarak söylediği o basit yalanları ele almak istedik. Kendileri bu ualanlara o kadar çok kaptırmışlardır ki bizim hala böyle saçmalıklara inandığımızı düşünüyorlar. İşte  şimdi gelelim erkeklerin bize en fazla söylediği yalanlara.

1. Ben seviyorsam belli ederim. Neden ve kimden  saklayacağım ki?

Erkekler doğası gereği sevdiklerini aşklarını ya da üzüldüklerini başkalarının yanında veya bir kadının yanında asla belli etmekten hoşlanmazlar. Erkekler bu hallerini sanki güçsüz, çaresiz ya da zavallı durumda olduklarını hissettikleri için dirençli olmaya çalışırlar. Bu konuda yalan söylemelerini bir kadın olarak çok iyi anlamasak da ya da anlamamazlıktan gelsek de üzerine düşündüğümüzde erkeklere hak verebiliriz.

2. Ben evliliğe karşı biriyim. Asla evlenecek, özgürlüğümü kısıtlayacak bir erkek olamam.

Erkekler belli dönemlerde gerçekten evliliğe karşı olabilirler. Hele de karşılarına sadece benim olsun dedikleri bir kadın çıkana kadar durum  böyledir. Sürekli çevresindeki arkadaşlara da bu durumu böyle lanse ettikleri için bir gün karşılarına çıkıp ben evlenmeye karar verdim demeleri oldukça zordur. Hiç kimse kedine yakın bulduğu onu düşünmeden geçirdiği vakit olmayan biri için asla evliliğe karşıyım demez, diyemez. Diyorsa gerçekten aynı hayatı paylaşacak kadar kimseyi sevmiyordur.

3. Bir kadına asla el kaldırmam/ ona vurmam.

Kibar, centilmen hatta modern bir erkek kadına asla el kaldırmaz, şiddete başvurmaz. Günümüzde sürekli böyle söylendiği için erkekler de kadına vuracaksa bile vurmam der. Kime sorarsanız sorun vurmam der. Tabi ki öyle diyecek. Durduk yere sorulan bu soruya vururum ben kadın düşmanyım mı demesini beklerdiniz? Hayır! Siz o erkeği ciddi bir durum olduğunda sınamalısınız. Gerçekten de kadına el kaldırıyor mu kaldırmıyor mu? Herhangi bir durum olmadan alacağınız cevap her zaman olumlu olacaktır.

erkek yalanlari 2

4. Sevdiğim kadını/ sevgilimi asla başka bir kızla aldatmam.

Bu ifade kişiden kişiye göre değişiklik gösterir ancak çoğu erkeğin kadınlara karşı olan zaafı yüzünden ne yazık ki çoğu bir anlık şeytanın dürtüsü ve libidosunun aşırı isteğine dayanamayıp sevdiği kadını ya da karısını aldatır. Bazıları çok direnirken bazıları hiç direnmez. Ama erkeklerin aldatması kadınların aldatmasına benzemez. Erkek bir kadınla birlikte olur ve biter. (İstisnalar kaideyi bozmaz tabi.) Kadını ertesi gün hatırlamayabilir de. Çok normal. Erkeklerin aldatması çoğunlukla susadıklarında susuzluğunu gidermeleri gibi bir şeydir. Fakat kadınlar kocalarını ya da sevdiği adamı aldattıklarında iş ciddidir. Kadın aldatıyorsa sonucunu da düşünür. Ayrıca bu aldatmanın muhakkak devamı da gelir. Kadın sevmediği ya da hoşlanmadığı bir erkekler asla bir gecelik ilişki düşünmez- düşünemez. Türk kadınının yapısında yoktur bu. O yüzden erkeklerin bu yalanı söylediklerinde inanmayın. Kediye ciğer teslim edilmez sonuçta. Değil mi?

[ads2]5. Seni her şeyden, canımdan bile çok seviyorum.

Erkek gerçekten bunu söylerken çok ciddi olabilir. Hatta o anda öyle de hissedebilir ama bir erkek biraz kuyruğuna basıldığında aynı etkiyi vermeyecektir. Canından bile çok sevdiği kadına hayır diyebiliyor. İnsan ölümden bile korkmayıp her şeyi göze alabildiği birine nasıl olur da hayır diyebilir ki? Normalde bu söze dememesi gerekir ama erkekler der. Kadın bu sözü söylede doğruluk ve samimilik payı 10 kat daha fazladır. Erkeklerin bu konudaki sözleri apaçık yalandır.
İlginizi çekebilecek diğer başlıklarımız:
Kadınla nasıl konuşulur?
Erkekle nasıl konuşulur?
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz