Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Erkeklere Söylenmemesi Gereken 7 Şey!

Kadıın olarak aslında ne hata yaptığımızı bazen anlayamayız. Nerede ne söylenmesi gerektiğini sinirlenince haklı olduğumuzu düşünerek dikkat etmeyiz. İlişkinizin çok derin yara almaması için önerilerimize kulak verin.

Couple sitting on sofa with arms folded, looking angry

1.  Beni artık eskisi gibi sevmiyorsun. 

Öncelikle kadınların erkek arkadaşlarına ya da kocalarına mutlaka söylediği bir ifade bu. Erkekler böyle şeyleri aslında duymayı sevmez. Sürekli bunları duymak gerçekten de kadından soğumasına, ve artık onu eskisi gibi sevmemesine neden olabilir. Nasıl ki kadınlar çok sıkıya gelemiyor da erkekler de o kadar çok baskıya gelemiyorlar maalesef. Bu konuda lütfen daha dikkatli davranın.

soylenmemesi gerekenler 22.  Ama arkadaşımın kocası senin gibi….

Size sürekli onun karısı şöyle güzel yemek yapıyor, böyle güzel giyiniyor, şöyle böyle deyip dursa siz de gerçekten bir kadın olarak o zaman zamanında benim peşimden koşmasaydın da onunla evlenseydin gibi bir laf çıkabilir. Bu da dönülmesi zor bir yola arabayı sürmek olurdu. O yüzden sakın kocalarınızı başkasıyla isim isim karşılaştırmayın. Bu ilişkinizi gerçekten de yokuşa sürer.

3.  Sana böyle olacağını söylemiştim!

Erkekler kadınların çok haklı olduğu durumlardan pek fazla hoşlnmazlar maalesef. Erkek her zaman ve her yerde gücünü hissetmek ve hissettirmek ister. Biz eşitiz dediğine falan da aldanmayın. Bu söz sadece olması gerekeni tekrar etmekten başka bir şey değildir. O yüzden onunla dikleşmeyin. O her zaman kendini haklı görecektir.

4.  Annenin ne düşüneceği umrumda bile değil.

Her ne kadar annelerine gereken önemi biz kadınlar kadar göstermeseler de aslında anneleri enz az bizimkiler kadar kutsal ve değerlidir. Onlara küçük bir laf bile edilmesinden hoşlanmazlar. Bu konuda biraz sabırlı davranabilirler. Bu sizi asla yanıltmasın. O yüzden ona annesini kötülemeyin ve şikayet etmeyin. Suçlu bir anda siz oluverirsiniz. Bizden  söylemesi.

soylenmemesi gerekenler 45.  Çok şişmanım

Tamam şişman olduğunuzu kabul etmek güzel bir şey. Gerçekten de bunun bilincine varıp ona göre davranırsanız işe yarar ve takdir edilirsiniz. Ancak hem ben çok şişmanım deyip hem de her önünüze geleni yerseniz eğer bu gerçekten sinir bozucu olabilir.

6.  Bırak, ben kendim yaparım

Bazen bazı erkek işlerinde kendinizi kanıtlamaya falan hiç çalışmayın. Bırakın ya, bırakın o yapsın ne siz uğraşacaksınız. Elinize ne geçecek sanki.

7.   “Senin şu arkadaşlarından bıktım usandım artık”

Erkeklerin bekar hayatından bir türlü silkinemediği şeylerin başında erkek arkadaşları gelir. Resmen karısına kuma gibidirler. Bu erkek arkadaşları bir de bekarsa işte o zaman aile içi gerilim başlar. Bu şikayetinizi daha olumlu bir şekilde dile getirerek ilişkinize ne kadar zarar verdiğinden bahsederseniz daha anlayışlı olacağını düşünebiliriz.
Kadininkitabi.com olarak bizden bu kadar. Umarız bundan sonra ilişkinizi daha sağlam şekilde devam ettirirsiniz. Eğer sizin de bu konuda fikriniz varsa takma ya da gerçek adınızla yorumda belirtebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. suskun dedi ki:

    cok guzel soylemıssınız fakat yapmamaz gerekenlerın yanına bırde ne yapmamız gerektıgını yazsaydınız mınnettar kalırdıkk tesekkurler

Yorum Yaz