Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Erkeklerde Değiştiremeyeceğiniz Özellikler

Erkek arkadaşlarına olan düşkünlüğü
Genelde kadınların arkadaş çevreleri erkeklerinkine hiç  ama hiç benzemez.Kadınlar tek başlarına da mutlu ve huzurlu bir hayat sürdürebilirken erkekler hem cinsleriyle kendilerini daha mutlu hissederler. Bir erkek arkadaşı  geldiğinde birden maço veya aslan kesilebilir. Her ne kadar evlenip barklansalar da içlerindeki çocuk asla büyümez. Kocalarınızı erkek arkadaşlarından uzak  tutmaya çalışarak  bir kazanç elde edemezsiniz. En iyisimi siz de onlarla beraber iyi bir takım oluşturmaya çalışın.

[ads2]
Futbol Hastalığı
Erkeklerin kanında var bir şeyin arkasından  koşturmaca. Yolda giderken  önüne bir top gelir gibi olsa hemen  karşılamak  için atağa geçerler. Bizim  ayağımıza değse kenara çekiliriz 🙂 Genlerine işlemiş olan bu duygudan onları mahrum bırakmanız ağzından emzik alınmış bebeğe dönerler. Kim bilir belki de mısırı patlatıp beraber bir maç izleseniz belki siz de onlar kadar zevk alabilirsiniz. Belki de tahmin ettiğimiz kadar sıkıcı ve saçma değildir. Denemekten ne zarar gelir ki?

Araba aşkı
Nasıl ki kadınların ayakkabı çanta aşkı varsa erkeklerin de arabaya karşı bir aşkı var. Hiç bir erkek ben  araba sevmem demez. Yanlarından bir araba geçse dönüp “Vay be arabaya bak bu km’de 17 litre benzin içer.” gibi çok allengirli cümleler kurarlar. Bizim gözümüz onların  gördüğünü  görse de onlar gibi hissetmemizi sağlayamaz. Bir erkek araba sahibi olduğunda sürekli yağını kontrol eder, içini dışını  kendi  elleriyle temizler, bakımını yapar vs. vs. vs. Biz kadınlar arabayı bir servise götürürüz bir de benzinliğe. Bizim araba merakımız anca bununla sınırlıdır. Siz siz olun sakın “Beni o demir yığını kadar sevmiyorsun.” gibi kıskandığınızı belli eden sözler sarf etmeyin. Çünkü onlar bunu asla anlayamayacaklardır.
Erkeklerin büyük bir kısmı için araba sahibi olmak, sanki erkeklik ispatı gibidir. Araba, adeta onun gücünü simgeler. Siz kalkıp, en kıymetlisine laf söylerseniz hata edersiniz. “Artık bu arabayı değiştirme zamanı geldi” gibi bir yaklaşımdansa, “Arabamız harika, hatta en güzeli bizimki” gibi abartılı ifadelerle onu, tıpkı küçük bir çocuğu sevindirmeye çalışır gibi sevindirin. Ne de olsa eşiniz ya da sevgiliniz, bir yerde küçük oğlunuz da aynı zamanda…

Anneye olan düşkünlüğü
Ne kadar kaba saba, maço olsa da erkeklerin  çoğu annelerinin kuzusudur. Eşlerine karşı o kadar nazik ve düşünceli olmasalar da anneleri için ölürler. Biz ölmez miyiz biz de ölürüz elbette. Anne dünyada değişikmeyecek tek varlıktır. Anne olan daha iyi bilir. O yüzden annenin kutsallığını da göz önünde bulundurarak anne ve size kükreyen eşinize/sevgilinize bu durumda biraz tolerans gösterin 🙂

Kibarlık konusundaki  düşünceleri ve tavırları
Erkeklerin hele de Türk erkeklerinin genine işlenmiş ve değişmeyen genlerden biri de Kadınlara Özel gün sendromu yaşatmalarıdır. Kadınlara diyorum çünkü hiç bir erkeğin özel bir gününü unuttu diye  trip attığını ya da morali bozulduğunu ne gördüm ne duydum. Eğer sizin ki de tam bir anti-kibar ise uğraşmaya değmez, inat edip değişmemesi daha yüksek bir oran.

[ads1]
Alışverişe karşı zıtlığı
Biz alışveriş yapmayı sevmeyen  kadın, alışveriş yapmayı da seven erkek görmedik henüz. Alışverişi en güzel kız kıza yapmak lazım. İyi ki de eşimiz-sevgilimiz bizimle alışverişe gelmek istemiyor. Bir düşünsenize, tam  aradığınız elbiseyi buldunuz. sırf minik bir yırtmacından dekoltesinden veya kısalığından  dolayı onu  aldırmıyor/ aldırmamak için  elinden  geleni  yapıyor. Ne yapardınız? Pişman olurdunuz değil mi onunla geldiğinize?
Bazen  kötü olarak  gördüğümüz bir çok şey aslında bizim için  biçilmiş  kaftan  gibiler.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz