Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Erkekler İçin Saç Bakımı

Eekeklerde Saç Bakımı Nasıl Yapılır? – Maskeleri Nelerdir? – Tedavi Yöntemleri Nelerdir? – Saç Bakım Ürünleri Nelerdir?

Günümüzde kadınların vazgeçilmezi olan saç bakımı artık erkekler için de büyük önem taşıyan bakımlar arasındadır. Saçlarının bakımlı, hacimli, şekilli ve parlak olmasını isteyen birçok erkek saç bakımı yaptırmaktadır. Kadınlara göre daha saç sorunu yaşayan erkeklerin günümüzde birçoğu güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak için bakım yaptırmaktadır.Erkekler İçin Saç Bakımı

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlara kıyasla saçlarının kısa olmasından ötürü erkekler bakım konusunda da şanslı olmaktadır. Piyasada bulunan birçok şampuanın erkeklerin saçlarına uygun olarak üretilmiş olması ile saç bakımı ve temizliği kolaylıkla sağlanır. Genelde yaygın olarak yağlı olan erkek saçları kısa olduğundan ötürü her gün yıkanabilir ve uygun saç maskeleri ile de yağlanma kontrol altına alınabilir. Kullandıkları ürünler arasında jöle, sprey, briyantin gibi şekillendiricilerin kepek problemine yol açtığı için her gün şampuanla yıkayarak kimyasallardan arındırılması gerekir.

Saç sağlığı açısından zararlı olan kimyasalları kullanmak istemeyenlerin banyo sonrasında saçlarını öne doğru eğerek taze limon suyu ile şekillenmesini sağlayabilirsiniz. Erkek saç bakımı için zararsız olarak tercih edebileceğiniz bitkisel yöntemler sayesinde istediğiniz şekillendirmeyi de sağlayabilirsiniz. Saçın gürleşmesi için erkeklerin birçoğu son zamanlar da saç kazıtma yöntemini uygulamaktadır, ancak bu yöntem yeni saç oluşumunu sağlamamaktadır.

Saçların gürleşmesi ve çıkması için tercih edebileceğiniz saç bakım maskelerinden özellikle sarımsak içerenler saç kökünü güçlendirerek yeniden oluşumunu sağlar. İki ay da bir kestirilmesi doğru olan erkek saçları kadınlarınınkine oranla daha fazla oksijen ihtiyacı duymaktadır.

Erkekler İçin Saç Bakım Erkekler İçin Saç BakımıMaskeleri Nelerdir?

Her insanın ihtiyaç duyacağı bakımlar arasında saçlar oldukça büyük önem taşımaktadır. Erkek saç bakımı için uygun olarak kullanılabilecek bakım kürleri arasında Hindistan cevizi ya da aloe vera ile saç derisine ya da tamamına uygulayabilecekleri maskeler arasında yer almaktadır. Masaj yaparak saça uygulayacağınız maskeyi yarım saat bekletip durulayarak hafta da iki kez tekrarlama sonucunda faydası görülecektir. Erkek saç bakımında doğal olarak fayda sağlayacak bir diğer maske ise, adaçayı ve elma sirkesidir.

Bal ile yumurta sarısı karışımının da saça sürülerek ve saç derisine masaj yaparak yarım saat bekletip durulayabileceğiniz bu yöntemde etkili sonuç vermektedir. Bal, ılık zeytinyağı ve 1 çay kaşığı toz tarçın karışımın krem kıvamına getirerek saça uygulayıp 15 dakika bekletip durulayabilirsiniz. Saçlarının azaldığını düşünüyorsanız yine doğal yöntemler arasında bilinen soğan ile açılan yerleri ovarak sonrasında bal sürmelisiniz. Badem yağı ve kene otu yağı ile saçlarınıza masaj yaparak haftada bir kez kullanabileceğiniz bu yöntemde etkili sonuçlar göstermektedir.

Erkek Saç Bakım Ürünleri ve Tedavileri Nelerdir?

Erkekler için özel olarak üretilen ürünler sayesinde kolaylıkla uygulayabileceğiniz saç bakım ürünleri de yer almaktadır. Erkek saç bakım ürünleri arasında saç dökülmesine karşı bitkisel bakım, canlandırma ile hızlı kurutma şampuanı, vitamin destekli onarıcı saç krem, hacim kazandıran şampuan ve yıpranma karşıtı olarak birçok farklı ürün seçeneği vardır.Erkekler İçin Saç Bakımı

Erkekler için saç bakımında birçok farklı doğal yağlardan da faydalanarak sağlıklı bir görünüm elde edilebilir. Erkeklerin saçları için sıcak yağ tedavisi, protein tedavisi, Hint yağı tedavisi ve kakao yağı tedavisi saçın onarılması açısından da büyük etki sağlamaktadır.

İLGİLİ DİĞER İÇERİKLER:

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz