Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

En Etkili Saç Düzleştirme Yöntemleri

[ads1]Uyandığınızda birbirine dolaşmış, kabarmış saçlardan bıktınız mı? Bugün hazırladığımız yazıda saçları düzleştirmeniz için en etkili yöntemlerden bahsedeceğim. Çoğu kadının kabusu haline gelen kıvrılan saç tellerine uygulayacağınız çok basit yöntemlerle hem saç sağlığınızı korumuş hem de dümdüz saçlara kavuşmuş olacaksınız. En etkili saç düzeltme yöntemleri için

1) Kereviz: Çoğumuzun yemediği, tadını beğenmediği o sebze saçlarınızı düzeltmeniz için hazırlayacağınız serumun temelini oluşturuyor. Kokusu ve tadı kötü olsa da kıvırcık saçları düzleştirmedeki inanılmaz başarısıyla kereviz, özellikle saç bakım sektöründe faaliyet gösterenlerin yardımına koşan en önemli sebze niteliğinde. Kerevizi saçlarınıza tatbik etmek içinse taze kereviz yapraklarını dibek yardımıyla iyice ezin ve ılış suyla karıştırın. Ilık su ile karıştırdığınız ezilmiş kereviz yapraklarını dinlenmesi ve iyice özünü çıkarması için bir gün süre ile bekleteceğiniz bir kaba boşaltın. Bir gün süre ile beklettiğiniz kereviz yapraklı karışımı banyodan 1 saat önce saçlarınıza ve saç diplerinize iyice nüfus edecek şekilde sürün. 10 dakika masaj yaparak saçlarınıza sürdüğünüz kerevizli suyu, bir saatin ardından saçlarınızı yıkayarak temizleyin. Banyo sonunda saçlarınızın ne kadar düzleştiğini ve kolay tarandığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

duzlesmis saclar

[ads2]2) Hindistan Cevizi ve Limon Karışımı: Artık çoğu markette ve manavda yerini alan hindistan cevizini taze olarak satın almanızı öneririz. İçerisinden doğal olarak çıkan sütünü bir kaseye boşaltın, üzerine yarım limon sıkarak 2-3 saat kadar buz dolabında soğuk bir şekilde muhafaza edin. Banyodan 15-20 dakika önce saç diplerinize ve saçlarınızın tamamına dikkatlice tatbik ederek ince bir tülbent yardımıyla saçlarınızı örtün. 15-20 dakikanın ardından iyice duruladığınız saçlarınızın düzleştiğini görebilirsiniz.

3) Hint Yağı: Hindistan cevizinin yağı olan hint yağı, kozmetik sektörünün en çok kullanılan doğal yağlarından birisidir. Eczanelerde ve aktarlarda bulabileceğiniz hint yağını hergün düzenli olarak saçlarınıza masaj yaparak, dipten uca taramak suretiyle kullanıp güzelce duruladığınız taktirde kolay taranan dümdüz saçlara kavuşabilirsiniz.

Bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak saçlarınızı rahatlıkla düzleştirebilmeniz mümkün. Eğer bunların haricinde bildiğiniz yöntemler varsa yazının altındaki yorum bölümünden göndermenizi rica ederiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz