Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Elif Şafak’ın Acı Günü

[ads1]Türkiye’nin sayılı sosyal psikoloji uzmanları arasında yer alan ve Ege Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm başkanlığı yapan Prof. Dr. Nuri Bilgin geçirdiği kalp krizi sonucunda 67 yaşında aramızdan ayrıldı. Ünlü yazar Elif Şafak’ın babası olan Prof.  Dr. Nuri Bilgin geçen hafta sonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılmış olduğu akademisyenler zirvesinde bir sunum gerçekleştirmiş, edindiği tecrübeleri ve deneyimlerini paylaşmıştı.

1948 yılında Afyon’da doğan Prof. Nuri Bilgin sosyal psikoloji alanındaki uzmanlığı ile tanınmaktaydı. Pek çok kitap yazmış olan Prof. Bilgin için cenaze töreni düzenlendi. E.Ü Prof. Dr. Yusuf Vardar Kültür Merkezinde düzenlenen törene eşi Fransuaz Bilgin, iki oğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, meslektaşları, E.Ü Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, öğrencileri ve sevenleri katıldı. Ünlü bir yazar olan kızı Elif Şafak ise törene katılmadı.

profdr_nuri_bilgin_oldu

Törende konuşan eşi “Bize burada inanılmaz bir destekte bulunduğunuz için çok teşekkür ederim.” dedi. Öğrencileri ve meslektaşları Prof. Bilgin’in ölümünden sonra kaleme aldıkları mesajlardan bazıları düzenlenen törende yer buldu. Bornova ilçesi Yeni Cami’de öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Urla Kuşçular köyünde toprağa verildi.

[ads2]Türkiye ve dünyanın sayılı sosyal psikologları arasında yer almakta olan Prof.  Dr. Nuri Bilgin öğle saatlerinde rahatsızlanarak E.Ü Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gitmiş, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kalp krizi geçirerek 67 yaşında hayatını kaybetmiştir.
Kadının kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz