Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2018

Ekmeğin Bayatlamaması İçin Ne Yapmalı?

[ads2]Sadece kendi yaşam koşullarımıza ve rahatlığımıza bakarak elimizdeki nimetin, ekmeğin israf edilmemesi gerekir. Sizin her gün taze ekmek alıp dünden kalan ekmekleri atmaya paranız yetiyor olabilir. Ancak bu hiç bir şekilde doğru bir davranış değildir. Dünyada milyonlarca insan açlıktan ölürken siz poşet poşet ekmekleri atarak vicdanım rahat diyemezsiniz. Dememelisiniz. Bu hem ahlaki açıdan hem de dini açıdan gerçekten hoş olmaya bir durumdur. Biz Türk Milleti olarak tutumlu bir yapıya sahibiz. Bu yüzden ekmekleri çöpe atmamalı onları yeniden değerlendirmenin yolunu bulmalıyız. Ya da ben her zaman taze ekmek yemek istiyorum diyorsanız da yiyeceğiniz kadar ekmek alın.

kuflu ekmek

 

Ekmeğin Bayatlamaması İçin Ne Yapmalı?

Çok fazla ekmeğiniz varsa onu bayatlamadan derin dondurucuya atarak ilk günkü gibi taze kalmasını sağlayabilirsiniz diyen
Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Demirci, Özellikle de hanımarı bu israfa karşı daha duyarlı olmaya davet ediyor.

 

[ads1]Küflü ekmek yenir mi? Küflü ekmek yemek zararlı mı?
Eğer ekmek küflenmeye başlamışsa onun tüketim zamanı dolmuştur. Küflü ekmek yemek mide açısından zararlıdır. Bu yüzden ekmek küflenmişze onu çöpe atmak en mantıklısı olacaktır.
Kadının Kitabı.com Özel haberidir. İzinsiz olarak kullanılamaz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz