Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Kasım 2018

Egzersiz Yapmadan Dümdüz Bir Karın İçin 5 Öneri

[ads1]Egzersiz ile uğraşmadan bile dümdüz bir karına sahip olabileceğinizi söyleyen Uzm. Diyetisyen Sibel Akçalı konu ile görüşlerini Kadının Kitabı.com ‘da açıkladı.
İşte Diyetisyen Sibel Akçalı’nın karın bölgesinde biriken fazla yağlardan kurtulmanızı sağlayacak 5 tavsiyesi:

1. Stresi hayatınızdan çıkarın

Çok zor bir  şey olsa da azıcık bir stres ve sinir varlığında beyin hemen kortizol üretimini artırmaktadır. Peki kortizol hormonunun fazla salgılanmasının bize ne gibi zararı var?
Kortizol vücutta ne kadar fazla salgılanırsa o kadar göbek bölgesinde yağ birikimine neden olur. Bu nedenle stresli bir dünyada yaşasak da kafamıza o kadar takmamayı öğrenmelisiniz.

uyku-876

2. Günün mutlaka 8 saatini uyuyarak geçirin

Yeteri kadar dinlenmemiş bir vücut yağ yakmak yerine  daha fazla kalori almanızı ister. Yeterli ve kaliteli bir uyku düzeniniz yoksa şayet stres altında olduğu gibi uykusuz olduğunuzda da kortizol hormonunu üretilmeye başlanır. Bu da yine göbek kısmında yağlanmanın baş sebebidir.

Ayrıca uykusuzluk hali kişide sinir ve stresin de hiç bir sebep yokken  oluşmasına da bir sebeptir. Uyku probleminiz var ve yattığınızda sürekli uyanıyorsanız buraya tıklayarak kaliteli uyku için ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

3. Probiyotik mayalı ürünler tüketin

Probiyotik maya bağırsakların düzenli çalışması ve sağlıklı bir şekilde tuvalete çıkma için oldukça önemlidir. Karın bölgesinde oluşan şişlik ve sertlik için mutlaka günde 1 kase probiyotik içeren bir ürün tüketin.

kefir-j

4. Şekersiz olsa da gazlı içecekleri içmeyi bırakın [ads2]

Şişkinliğe neden olan alkollü ya da alkolsüz içeceklerden uzak durun. Örneğin şekersiz olan bira! Kesinlikle uzak durulması gereken bir içki. Çünkü bira içmeye başladığınızda bir ya da 2 şişeyle sınırlı kalınmıyor Şişeler 500 ml’den 4, 5, 6 diye devam eder gider. Siz bunu hemen idrar olur gider diye düşünmeyin. Bu şekilde olan göbeğin adı bile var.” Bira göbeği

Gelelim zero denilen alkolsüz içeceklere. Aslında içinde gerçek şeker olsa belki daha az zarar verir. İnsanların artık şeker konusunda daha hassas davrandığını göre gazlı içecek markaları şimdi de satışları düşmesin bundan bir zarar görmeyelim diye sıfır şeker, zero ya da light adı altında kendi yaptıkları zehri insanlara pazarlamaya başladılar. Siz siz olun buna aldatmacanın bir parçasını oluşturmayın.

tuz-jj

5- Aşırı tuzlu yemek yemeyin

Tuz vücutta şişmeye ya da ödem tutmaya neden olur. Çünkü tuz vücutta suyu tutar atılmasına engel olur. Özellikle de hamilelik döneminde tuzlu yiyecek ve içeceklere olan isteğinizi azaltın. Böylelikle hamileliğiniz oldukça kolay ve şişkinlik olmadan geçecektir.
Göbek eriten diyet nasıl yapılır?
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz