Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Aralık 2018

Dünyanın En Etkili 8 Diyeti

[ads1]
En çok merak edilen sorulardan biri de “diyet yapacağım ama en etkili diyet listesi hangisi?” Siz de yaza formda girmek için kendinize uygun bir diyet listesi arıyorsanız dünyada en fazla tutulan ve en işe yarar 8 diyet listesini Kadının Kitabı.com’da okuyun.

1. Atkins diyeti

Amerikalı Ünlü kardiyolog Robert Atkins tarafından uyarlanan bu diyetin temel prensibi, kandaki insülin oranının ani yükseliş ve düşüşlerini engel olmadır.

Atkins diyeti’nin tek dezavantajı kişinin diyeti yaşamında uygulamasının zor olması ve daha sonradan diyeti yapmayı bırakmasıdır.

2. Alan diyeti

Dr. Barry Spears tarafından uyarlanan bu diyetin prensibi; günlük alınacak kalorinin yüzde 40’ı karbonhidrat, yüzde 30’u yağ ve yüzde 30’u da protein tüketimini esas alıyor.
Genellikle işlenmiş ürünler yerine hiç bir işleme tabi tutulmayan karbonhidrat ve yağ tüketimine dayanılıyor.

3. Vejetaryen beslenme

Vejetaryenliğin farklı farklı uygulamaları olmasına rağmen, Lakto ovo vejetaryen beslenme en çok tercih edilen beslenme olarak biliniyor. Lakto ovo vejetaryen beslenmede kişiler bal, yumurta, süt ve süt ürünleri haricinde hayvansal gıda tüketmiyorlar.

Ama en sağlıklısı her türlü şeyden vitamin ve mineral alarak beslenmedir.

diyet-675

4. Vegan diyeti

Vegan beslenme; tam anlamıyla bir diyet uygulamasından ziyade sağlıklı yaşam biçimi olarak kabul ediliyor. Veganlar, vejetaryenlerin aksine bal,yumurta, süt ve süt ürünlerini dahil, hiçbir hayvansal gıdayı tüketmiyor.

5. Kilo avcıları

1960’lı yıllarda Amerika’da başlayan kilo veren ve ve kilo kont kontrolü yapan ev kadınları tarafından internet ortamında, düzenledikleri toplantılarda sürekli araya gelerek, hem birbirlerine destek oluyor, hem de denetliyor. Bu şekilde bir diyetisyene gerek kalmadan denetim altında oluyorlar.

6. South Beach diyeti

Bir kardiyolog ve  beslenme uzmanı tarafından geliştirilen diyetin temel  prensibi de kandaki insülin oranının düşük tutulmasına dayanıyor.

Diyette,  az yağ tüketimi yerine, sağlıklı doğal olarak elde edilen yağların tüketilmesini ön görüyor. Bu şekilde beslenilmediği taktirde yaşam biçimi haline dönüşmeyeceğini iddia ediyor.

7. Çiğ gıda tüketimi

Çiğ beslenme felsefesini seçenler, organik gıdalar olmak üzere, tamamen bitkisel ve hiçbir şekilde işlenmemiş olanları tüketiyorlar.

Bu beslenme biçiminde, tüketilen gıdaların en az üçte ikisi pişirilmeden yeniyor. Çiğ gıda tüketenlerin çoğu, hayvansal yiyecekleri beslenmelerine dâhil etmiyor.

[ads2]8. Akdeniz diyeti

Beslenmede daha çok karbonhidratları ön planda tutan bir diyettir. Günlük alınan kalorinin yaklaşık olarak yüzde 55′ini ekmek ve makarna oluşturmaktadır.

Akdeniz diyeti listesine ulaşmak için buraya tıklayın.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz