Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Dökülen Saçlara Karşı 6 Öneri

Biliyoruz ki çağımızda hepimizin ortak sorunu olan saç dökülmesi. Hangi marka şampuan, saç kremi, saç bakım kürü denesek de bir türlü istediğimiz sonucu alamıyoruz. Kullandığımız sprey, briyantin, jöle, fön, boya saçımızı çekici kılsa da aslında büyük zarar veriyor. Saç uçlarında kırılma, haddinden fazla dökülme, sertleşme vb. Artık çözümü dıştan değil içten uygulayarak bulmaya çalışalım. Sizin için saçlarınız yediklerimizle nasıl daha sağlıklı ve uzun ömürlü olur onu araştırdık.
[ads2]

1. Kuruyemiş yiyerek
Kuruyemişte bulunan Omega-3 yağ asitleri saçlarımızın ihtiyaç duyduğu yağlardır. Kuruyemişlerde hem Omega-3 yağ asitleri vardır hem de dökülmesini engelleyen çinko.

2. Zeytinyağı kullanarak
Zengin E vitamini kaynağı olan zeytinyağı bağırsaklarımızın yumuşamasına yardım ederken saçlarımıza da etki edecek mucizevi bir nimet bizim için. E vitamini antioksidan etkiye sahip olup saçların korunmasında ve kalınlaşmasında büyük rol oynar. Saçlarınıza duşa girmeden 3-4 saat önce kökten-uca sadece zeytinyağı sürerek onları hem parlak hem de güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

3. Soya’yı hayatımıza daha fazla sokarak
Hem E vitamini açısından zengin hem de Hemoglobin üretiminde önemli yeri olan demir soya bitkisinde çok miktarda vardır. Hemoglobin, kandaki oksijenin taşınmasına yarar. ücutta yeterli derecede hemoglobin yoksa kan dolaşımının düzgün şekilde olması mümkün değildir. Saç derisine yeterli oksijen ulaşmazsa saçların büyümesi bir o kadar zor ve saçlar narin olur.

4. Havuç yiyerek
Havucun gözlere faydasını tüm dünya bilmektedir.İçerdiği A vitamini, daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan sebum üretimine yardımcı olur.( Sebum: Yağ bezlerinin salgıladığı maddenin adıdır.)

5. Tam tahıllı gıdalar tüketerek
B7 vitamini içeren tam tahıl gıdalarda saçların dökülmesinde ve saçların beyazlaşmasına karşıdır.

[ads1]6. Ispanak, Karaciğer, Kuru baklagiller ,Yumurta, Portakal, Alabalık, Brokoli ve Lahana tüketimini artırarak
B9 (Folik asit) vitamini bakımından zengin olan bu yiyeceklerden tüketmeniz neticesinde parlak ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu yiyecekleri yeterince aldığınızda saçlarınızın günden güne daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz