Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2019

Diyetisyen Sibel Akçalı’dan Beslenme Önerileri-1

[ads2]Bu yazımızda diyestisyenimiz Sibel Akçalı kilo vermek isteyenlere nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda önerilerde bulunuyor. Kilo problemi olanlar bu önerilere muhakkak kulak vermeli.

1.  Gün içinde mutlaka 2 litre tüketilmelidir. Su içmek yetişkin bireylerin metazbolizma hızını artıracacak ve vücuttan toksinleri atmasına yardımcı olacaktır.

2 . Alkol kullanıyorsanız artık uzak durmalısınız. Ya da günde sacede 1 kadeh kırmızı şarap. Daha fazlası kilo vermeniz için engeldir. Çünkü alkol, insanlarda konsantrasyon eksikliğine neden olmakta ve daha fazla yağlı yiyecekler tüketme arzusunu tetiklemektedir.

3 . Her sabah uyandıktan sonra 1 su bardağı limonlu su içmek metabolizmanızı hızlandırarak bağırsak sistemini uyaracaktır. Limonda bulunan sitrik asit yağların parçalanmasında oldukça etkili olduğunu unutmamak gerekir.

4 . Şekersi çay ve kahve içme alışkanlığı edinin. Günde 2 kaşık şekerle 10 bardak çay içtiğinizi düşünecek olursak diyetteyken yemek yemeniz için kalori miktari kalmayacaktır. Şeker kullanmayıp tatlandırıcı kullanmak hiç de iyi bir yöntem değildir. Çünkü tatlandırıcıların içindeki maddeler beyin tarafından şeker gibi algılanarak insülin hormonunu şeker tüketmiş gibi salgılanmasına neden olur bu da kilo almanızı sağlar.

5 . Yatmadan 4 saat önce yemek yemeyi atıştırmayı bırakın. Tabi bu kışın yatmadan önce 6 saat önce olmasına dikkat edin.

6 . Patates yiyekseniz bu haftada 2 defa ve kesinlikle yağda pişmiş olmamalıdır. Fırında veya haşlama olarak tüketmeniz gerekmektedir.
[ads1]
7 . Şekersiz çay içme ve kahve alışkanlığını geliştirmek ve aynı zamanda herhangi bir katkı olmadan .

8 . Bir hafta patates , en fazla 2 kez yiyin . Ve sadece haşlanmış ya da pişmiş formu .

9 . Üzüm ve muz en yüksek kalorili meyvelerdendir.Bu yüzden patates tüketimi gibi onları da 2 defa ile sınırlamak gerekir.

10 . Akşam çok yağlı ve  fazla yememek kaydıyla haftada bir gün tek öğün yiyebilirsiniz.

Yazarın diğer yazıları
Zayıflamanın Önündeki Engeller
Diyetisyen Sibel Akçalı’dan Beslenme Önerileri-2

© Kadının Kitabı Özel haberidir , izinsiz kullanılamaz .

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Görkem CAN dedi ki:

  Sağdan solda bulunan diyetler yerine konusunda uzman bir diyetisyene danışmak şart.

  1. Kadının Kitabı dedi ki:

   Görkem hanım bu yazımızda Diyetisyen görüşlerine yer verdik. Burada sadece beslenme önerileri yazılmıştır.
   Diyet konusundaki bu görüşünüzde haklılık payı büyük, teşekkür ederiz.

Yorum Yaz