Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2019

Dişleriniz Nasıl İnci Gibi Olur?

[ads1]
Hepimizin istediği doğal ve beyaz dişler, ama sadece diş  macunu ile  istediğiniz beyazlık olmuyorsa bir de sizin için hazırladığımız alternatif yöntemi denemekte fayda olabilir.
Kabartma tozu, karbonat suda çözünebilen  doğal bir mineral kaynağıdır. Özellikle de diş macunlarının içinde bulunur. Kabartma tozu suyla temas ettiğinde diş minesine nüfuz ederek yüzeyindeki dişlerinizi sarı gösteren leke moleküllerinin  serbest bırakılmasını sağlar.

Kabartma tozu;  sigara dumanı, çay, kahve ve diğer yiyeceklerden meydana gelen diş yüzeyinde biriken lekeleri temizleme de çok etkili bir yöntemdir. Bu tür temizleme  diğer leke çıkaran, sarılık giderici maddelere  nazaran daha az agresif doğal bir temizleyicidir. Sodyum bikarbonat  diğer adıyla karbonatın fazla  kullanımı diş minesini aşındırarark  zarar verebilir. Bu sebepten dolay haftada sadece 1 kere kabartma tozu kullanarakdişlerinizi fırçalayın.

İstediğiniz zaman ve istediğiniz kadar çilek yiyebilirsiniz çünkü çilekte bulunan maleik asit  dişlerinizin beyazlamasına olanak verir ve parlak bir gülümseme ortaya çıkarır.

Maleik asit, lekelerin çözülmesinde  sıkıştırıcı özelliğe sahip,  kristalize ve renksiz bir bileşiktir. Bu asit ise dişleri beyazlatacak yeterli miktarda çilekte vardır.

Ham ve gevrek meyve-sebzeler, diş minesinin hasar görmeden, temizlenme ve leke çıkarıcı olarak işe yarayan doğal diş fırçalarıdır. Taze ve sert sulu bir yeşil  elma, havuç, kereviz,  taze fasulye ve karnıbahar gibi sebze ve meyveler,  diş yüzeyine biriken selüloz ve bakterilerin ortadan kalkmasını sağlayan doğal aşındırıcı lif içermektedir.

[ads2]
Yaban mersini, kahve,  kırmızı şarap, kızılcık veya kara üzüm suyu içerseniz, üzerine bir yeşil elma yemeği alışkanlık haline getirin. Mevsimine göre  meyve ve sebzeleri çiğ tüketmek  sadece dişler için değil, bütün vücudunuz için çok faydalı ve  sağlıklıdır.
Eğer sizin de bildiğiniz ve bizimle paylaşabileceğiniz başka doğal yöntemler varsa, lütfen aşağıda bulunan yorum bölümüne yazarak bizimle paylaşın.

Diş beyazlatmada bitkisel ve profesyonel çözümler adlı makalemizi okumak için  tıklayın.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz