Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

Diş Ağrısına Doğal Çözüm

[ads1]Hepimizin ağzında toplam 32 diş bulunmaktadır. Ancak yediğimiz yiyecekler içtiğimiz içecekler yüzünden bu sayı  yavaş yavaş azalmakla beraber dişleri kaybetmeye başladığımızda köklerdeki sinirlere değmesi sonucu ağrı sızı oluşmaya başlar. Dişler vücuttaki en sert yerdir. Kafatası ve kemik bile dişin üzerinde mineden daha yumuşaktır.

Ancak sürekli bir şeyler yiyen içen bir varlık olduğumuz için diş minesi ne kadar sert olursa olsun çürümeye kırılmaya engel olamamaktadır. Dişlere gereken önemi vermez ve 6 aylık periyotlarla diş bakımını yaptırmazsanız eğer dişin köklerinde bulunan sinirlere kadar çürüme meydana gelene kadar anlayamazsınız. Dişte oluşan küçük çukurluklar siz farketmeden dibe ulaşır ve dişi kurtaramayacak duruma gelebilirsiniz. Bunun için dişte küçüçük bir çürük gördüğünüzde derhal bir diş doktoruna gitmeli ve o çürük yeri temizleyip dolgu ile doldurtmalısınız.

Eğer dişiniz çürümüş ve ağrı hissetmeye başladıysanız sizin için  o acıyı dindirecek- hafifletecek harika bir yöntemimiz var. Karanfil. Evet karanfilin içinde bulunan bir madde bölgeye değdiği anda uyuşturur ve oradaki acıyı sancıyı azaltır. Çoğumuz soğan sarımsak gibi kokulu bir şeyler yediğimizde ağzımıza ya sakız alırız ya da bir iki adet kafanfil atarız. Karanfili ısırdımızda direkt olarak dilimizde uyuşukluk meydana gelir.

kuru-karanfil

Dişiniz ağrıdığında ise ister karanfili ezin ağrıyan dişinize koyarsınız isterseniz de karanfil yağını bir pamuğa batırıp dişte bekletirsiniz. Karanfil bölgesel olarak uyuşturacağı için diş ağrınıza biraz iyi gelecektir.

[ads2]Karanfilin faydaları nelerdir?
Antiseptik özelliği sayesinde mikropları öldürür.
Ağız kokusuna karşı etkilidir.
Yorgunluğu gidermede işe yarar.
Kalbi ve hafızayı güçlendirir.
Bağışıklık sistemine destek olur.
Baharat şeklinde kullanıldığında iştah açar.
Sindirim sistemini uyardığı için hazmı kolaylaştırır.
Uyuşturma etkisi vardır.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz