Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Dar Pantolon ve Dar Kıyafetlerin Zararları

Günümüzde dar elbiseler kıyafetler  fazlasıyla  moda haline geldi.  Nedense kadınlardan sonra erkeklerde vücutlarına tamamen yapışan bacaklarını sıkan pantolonları tercih etmeye başladılar. Ancak hem kadının hem de erkeğin dar pantolon (ya da herhangi bir kıyafeti) giymesi sağlık açısından oldukça zararlıdır. Peki dar giyinmenin hem erkek sağlığı açısından hem de kadın sağlığı açısından ne gibi zararları vardır ne tür problemlere yol açar bunları biliyor musunu?
Yapılan araştırmalara ve uzman görüşlerine dayanarak  Bu yazımızda sizlere detaylı olarak anlatacağız.Dar Pantolon

Erkeklerde Kısırlığı neden olur.

Dar pantolonlar hem  yeterli oranda  hava sirkülasyonunu sağlayamaz  hem de aşırı derecede ısınmaya yol açar. Hatta bu durum erkeklerde kalıcı olarak kısırlığı bile yol açabileceği söyleniyor.  Türkiye’de her 10 erkekten biri sebebi belli olmayan nedenlerden dolayı baba olamıyor. Bu oran es geçilemeyecek kadar yüksektir.   Sadece pantolon değil ayrıca dar ve pamuk oranı düşük iççamaşırı  giymekte kalıcı Kısırlığa neden olabilen etkenlerdendir.

Varis oluşumuna neden olur

Damarlar sert doku içermedikleri için   Kendini dış etkenlerden koruyamazlar. Buda damarların sıkışmasına neden olur. Bundan ötürü kan dolaşımı olması gereken şekilde yapılamaz  uzun vadede valiz oluşumuna sebebiyet verebilir. Varis  Bir damar hastalığıdır.

Dar pantolonlar, taytlar, sizi daha ince gösterecek dar korseler  sağlığınız için oldukça büyük bir tehlikedir. Bu yüzden bu tür kıyafetlerden bir şey başarılarından uzak durun.Dar Pantolon

Bazı mide hastalıklarına sebep olur

özellikle 2015 yılında moda olan yüksek belli dar pantolonlar sürekli karnı mideyi ve Bağırsakları sıkıştırır bu da  Reflü ülser ve gastrit gibi  problemlere yol açmakta olup sağlığımızı tehlikeye sokmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz