Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2018

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri!

Hanımlar saçlarımız bizler için en önemli unsur olduğunu biliyoruz elbette. Bu kadar önemsediğimiz saçlara da, özel bir bakım gerekir. Nasıl ki her sabah kalktığımız zaman yüzümüzü yıkayıp hemen makyaj yapıyorsak, saçlarımız için de en az 1 ay aralıklarla saçlarımızın bakımını yapmalı veya yaptırmalıyız. Peki ne tür şeyler yapmalıyız?

[ads2]
1-Saçlardaki kırıkları aldırmalı

Nasıl ki ağaçlar daha verimli olsun diye onları buduyorsak saçlarımızın da bir nevi budanmaya ihtiyacı vardır. Ayda bir kere uçlarından aldırmanız daha iyi olacaktır.

2-Bakım yaparken abartmamalı

Saçlarınız daha sağlıklı olsun diye her gün yoğun bir bakımdan geçirmek, maske yapmak, nemlendirici sürmek veya kuaföre gitmek çok akıllıca bir çözüm değil. Çünkü bu saçın doğasını bozar saçın dinlenmesine izin vermek gerekir.Bu yüzden bakımları 1 haftada veya 2 haftada bir yapmanızı öneririz.

3-Saçları sürekli ısıya maruz bırakmamalı

Yani Fön makinesi, maşa veya düzleştiriciyi günlük kullanıyorsanız sağlıklı saç hayalinden vazgeçmeniz gerekecek! Çünkü saçınıza 150-200 derece ısı vermek onu kurutup çabucak kırılmasına sebep olacaktır. Nasıl ki elinize maşa veya düzleştirici değdiği anda bir Ah! deyip elinizi çekiyorsanız saçlarınızı da buna maruz bırakmayın.

4-Tarağı belli sürelerde değiştirmeli

Kimbilir şuan kullandığınız tarak veya saç fırçası kaç yıllık? Her şeyin bir ömrü olduğu gibi bu tür eşyaların da bir ömrü vardır. Uzun süre kullandığınız tarak saçlarınızın daha çok elektriklenmesine neden olacaktır.

[ads1]
5-Şampuanı değiştirmeli

Sürekli aynı ilaçların kullanımı bünyede bağışıklık kazanıp bir zaman sonra aynı etkiyi göstermeyip dozajını artırmak gerekiyorsa saçların da sürekli aynı şampuana karşı bağışıklık kazanması gayet normaldir. 1 veya 1.5 ayda bir şampuanınızı değiştirmeniz kullandığınız şampuandan daha iyi verim almanızı sağlayacaktır.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz