Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Çocuklu Seyahatlerde Zorlanmamak İçin İpuçları

[ads1]Doğum yapan her kadın, çocuğuyla birlikte mutlulukların en güzelini yaşarken; hayatındaki kısıtlamalara da merhaba der. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, sahip olduğunuz sorumluluklar iki kat artacak ve kendinizden daha fazla, çocuğunuzu düşünmek mecburiyetinde kalacaksınız. Hal böyle olunca eskiden sorunsuzca çıktığınız gezi ve seyahatlerinizde elbetteki bir takım kısıtlamalarla karşı karşıya kalarak, bazı planlarınızı tamamen, bazılarını ise kısmen iptal etmek zorunda kalacaksınız. Kadının Kitabı olarak bu hafta sizler için hazırladığımız yazıda çocuğunuzla birlikte seyahat için ipuçlarını biraraya getirdik. Çıkacağınız seyahatlarde madur olmamanız, çocuğunuzun sağlık problemleri yaşamaması elbetteki en önemli konuyken, sizin seyahatiniz boyunca eğlenmeniz ikinci planda tutulmaktadır.
cocuklu seyahat

Çocuklu seyahat için öneriler

1) Çocuğunuz çok küçük değilse (4-5 yaş), onun da artık bir takım sorumlulukları olduğunun bilincine varması açısından seyahatin nedenini ve birlikte geçireceğiniz güzel zamanları kendisiyle paylaşın. Psikolojik olarak çocuğunuzu yolculuğa hazır hale getirmeniz, sizin açınızdan iyi olacaktır.

2) Çocuğunuzun kendine ait küçük bir bavul ya da çanta hazırlamasına müsade edin. İçine koymak istediği herşeyi hoşgörüyle karşılayın ve kısıtlamaya gitmeyin. Bazen yolculuk sırasında unutulan, manevi değeri yüksek bir oyuncak yüzünden tüm tatiliniz kabus gibi geçebilir. Bu nedenle çocuğunuza kendi sınırları dahilinde sorumluluk yükleyerek onun, yapacağınız seyahate kendi hazırlıklarını yapması uygun olacaktır. Ayrıca kendi eşyalarını seyahate katan çocuk bu eşyalarla ve oyuncaklarıyla kendi kendine zaman geçirerek, yolculuğa rahatlıkla adapte olacaktır.

3) Yapacağınız yolculuğun türüne göre çocuğunuza kalın kıyafetler giydirmektense kat kat ince kıyafetler giydirmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle çocuğunuz terlediğinde kat kat giysileri çıkararak onu serinletebilir, soğuk olduğunda da yeniden giydirerek hasta olmamasını sağlayabilirsiniz.

[ads2]4) Oyalanabileceği aktiviteler yaratarak çocuğunuzun eğlenmesine yardımcı olun. Seyahati, hep birlikte eğlenceye dönüştürmek sizin elinizde. Nihayetinde tek başınıza değilsiniz ve eğlenmeyi hak eden tek kişi siz değilsiniz. Onun için çocuğunuzun boş zamanlarını eğlenceli aktivitelerle değerlendirerek onunda seyahatin tadını çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Bizim deneyimlerimizden elde ettiğimiz en güzel aktiviyeler, boyama kitapları, renkli çıkartmalardan oluşan kitaplarla çocuğunuzun zihinsel gelişimini sağlarken aynı zamanda eğlenmesini de sağlayabilirsiniz.

5) Çocuğunuzun sürekli kullandığı, şampuan, kremler, ilaçlar, oyuncaklar, sevdiği battaniye – yastık ve küçük atıştırmalıkları yanınıza almayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz