Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Çocuklara Kahvaltıyı Nasıl Sevdiririz?

[ads1]

Siz de diğer  anneler gibi çocuğunuzun kahvaltı sevmeyişinden ve her şeyi yeyemesinden şikayet ediyorsanız bu yazımıza mutlaka okuyun.
Bütün çocuklar neredeyse aynıdır. Sağlıklı, sağlıksız nedir anlatsanızda anlamazlar.Çocuklara her zaman salam, sosis, sucuk ya da kızartma verseniz hiç hayır demez koşa koşa gelirler. Ama biz anne olarak çocuğumuzun bunlara değil daha vitaminli ve daha sağlıklı yiyeceklerle beslenip büyümelerini isteriz. KadınınKitabı.com ekibi olarak annelere destek olup çocuklarına nasıl sağlıklı kahvaltı tabaklarını sevdireceğimizi uzmanlara sorduk. Ve aldığımız bilgiler doğrultusunda sonuç olarak şunlara vardık.

[ads2]
1 Çocuklar her şeyden önce dış görünüme önem verirler.
2 Çocuğa bir şeyler yaptırılacak veya öğretilecek ise bunu oyun eşliğinde yapmaları sağlanmalı.
3 Küçük yaştaki çocuklara (maksimum 5 yaş) bir şey anlatırken büyüklere anlattığımız gibi çok bilimsel ifadeler yerine masal/hikaye şeklinde anlatmalı, bu sağlıklı, bu zararlı gibi kelimeler kullanılmalı.
Çünkü çocuklar o yaşta kendilerini ve geleceğini düşünmezler.
Nasıl ki biz orta okul, lise yıllarında şişman olsak da hiç moralimizi bozmadan yedik ve daha sonra erkeklerle küçük flörtlere başlamamızla beraber diyetlere saldırdıysak onlar da aynı duruma gelmeden  anlamayacaklar.
Biz kadınlar 25 ten sonra kırışıklığa iyi gelen ne yiyecek içecek varsa onları tüketmeye özen gösteriyoruz. Çünkü daha yeni yeni sebebimiz ortaya çıkıyor.

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın.

     @Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ceren dedi ki:

    Bu kahvaltı tam benim ikizlere göre 🙂 birincisini biraz daha zenginleştirdik mi harika olur…

Yorum Yaz