Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2019

Cildinizi Güzelleştiren 4 Basit Yöntem

[ads2]Günlük hayatınızda hiç zorlanmadan kolayca uygulaybileceğiniz cildi güzelleştiren 4 basit daha önce duymuş muydunuz? Eğer cildinizi nasıl rahatlatacağınızı ve güzelleştireceğinizi tam olarak bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre. Her gün bu dört yöntemi uygulayak yaza kusursuz bir ciltle girebilirsiniz.
Basit ama etkili 4 yöntemimiz.

1. Saçlarınız uzunsa toplayarak uyuyun

Uzun bir saçla uyumak başlı başına bir sıkıntı. Yatarken altınızda kalır dönemezsiniz illa da altta kalan saçlarınız için gövdenizi hafiften kaldırmanız gerekir. Bu dertten kurtulmak için saçınızın sizi rahatsız etmeyecek şekilde toplamak hem bu sıkıntıdan kurtarır hem de saçlar yüzünden oluşan sivilcelerin oluşmasına engel olur. Sivilcesiz bir yüz için saçlarınızı toplamayı ihmal etmeyin.

2. Gülümsemeyi ihmal etmeyin

Gülmek mimiklerin belirginleşmesini sağlar ve yüzde bir sempatktik ve sıcaklık oluşturur. Gülümsemek ya da gülmek kırışıklıklara neden olmaz. Birçok kimse bu yüzden daha az güler. Şu sıkıntılı ve yaşaması zor dünyada gülünecek zaman azken neden kendinizi kırışmayayım diye bundan esirgeyesiniz ki?
Psikoljikmen insanın kendini iyi hissettirdiğini ve metabolizmanın mutluyken daha iyi çalıştığını biliyor muydunuz?

3. Yeterli uyku

Az ve kalitesiz uyku birçok hastalığın ve moral bozukluğunun temelini oluşturur. Nasıl ki bebeklerin, çocukların uykusu geldiğinde huysuzlaşır ya da ağlarlarsa yetişkin bireylerin de uykusuzluk hali organlara ve metabolizmaya etki eder.Uykusunu alamamış insan her halinden belli olur.
Yetişkin bireyler günde en az 7.5 en fazla 8 saat uyumalıdır.[ads1] Böylelikle hem vücut ritimleri yavaşlayacak organlar dinlenecek ve en önemlisi hücreler kendini daha fazla yenileyecek. Daha fazla hücre yenilenmesi demek daha sağlıklı bir görünüm demektir.

4. Yüzünüze masaj yapın

Yüzünüzü yıkadıktan sonra barmağınıza süreceğiniz 1- 2 damla zeytin yağıyla masaj yapmak cildinizdeki kılcal damarları harekete geçirerek yüzünüze kan gelmesini sağlayacak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz