Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2018

Burcu Biricik

4 Mayıs 1989 Antalya doğumlu güzel oyuncu Burcu Biricik, son dönemin en popüler yıldızlarından biridir. Doğal sarışınlarımızdan, çekik mavi gözleri, uzun boyu, düzgün fiziği ve doğal güzelliği ile bakmaya doyamadığımız güzellerden biri olan Biricik, oyunculuk kariyerindeki başarılı performansı ve yükselen grafiği ile dikkat çekiyor. Reklamcı sevgilisi Emre Yetkin ile geçtiğimiz yıl nişanlanan Burcu Biricik bu yaz gelin olmaya hazırlanıyor. O da çok yakında evli ünlüler kervanına katılacak…

Antalya Elmalı’lı olan genç sanatçı, Akdeniz Güzellik Kraliçesi unvanına da sahip. Lise yıllarında tiyatro festivallerine katıldı ve o yaşlarda kendini oyunculuk alanında geliştirmeye başladı. Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimi aldı. Bu sırada Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda rol almaya başladı. Burada oyunculuk eğitimi aldıktan sonra ilk oyununu yine bu sahnede oynadı. Yedi Kocalı Hürmüz, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım gibi başyapıtlarda rol aldı. Artiz Mektebi tiyatro yarışmasına katılarak birinci oldu.

Muhteşem Yüzyıl ve Ustura Kemal dizilerinde küçük roller oynadı. İlk gerçek dizisi Düşman Kardeşler oldu. Daha sonra yıldızı gittikçe parladı ve her yeni projesi biraz daha takdir gördü. Beni Böyle Sev, Şeref Meselesi ve Hayat Şarkısı (halen devam etmekte,Hülya karakteri) büyük dizi projeleri oldu. Sinemada kısa filmlerde ve uzun soluklu birkaç filmde de boy gösterdi genç yıldız. N11.com, Zen Profilo, Molped, Tudors Gömlek ve Biskrem reklamlarında da rol aldı. Yetenek yarışmasında kariyerinin başarı adımlarını hızla tırmanacağını kanıtladı.

Umutlarını hiç yitirmeyen, çalışkan, disiplinli ve azimli bir genç kadın o. El attığı her projede başarıyı yakaladı. Mimikleri, jestleri, oyunculuk gücü ve duru güzelliğiyle ekranlara yeni bir soluk getirdi Burcu Biricik. Henüz çocukken mahallede arkadaşlarına oyunlar oynadığını o yıllarda mesleğini hedef edindiğini açıklıyor güzel oyuncu. Arkeolojiyi oyunculuk olmazsa diye B planı olarak seçmiş Biricik. Şansına bahtına güveniyor. Her hayalini gerçekleştirmiş. Sevdiği adamla mutlu ve bu yaz evleniyorlar.

İlk aşkının travma olduğunu, ayrı anne babanın çocuğu olduğunu ve dedesinin yanında büyüdüğünü de ekliyor güzel sanatçı. Hayat ona hırs yapmayı ve başarmayı öğretmiş bir bakıma. Eğlenceli ve samimi bir özel yaşamı var. Şimdiye dek onu ekranlarda hep masum, cici kızı oynarken izledik. Son projesi Hayat Şarkısı’ndaki Hülya rolü ise çok başka. Hırslı, mücadeleci, güçlü bir kadını oynuyor. Umarız hayatında hep başarılar ve mutluluk onu bulur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz