Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Burca Göre Makyaj Tüyoları

Ateş grubundan Koç, Aslan ve Yay burçları makyajda da iddialı ve ateşli. Dikkat çeken, çekici ve cazibeli tarza sahip bu kadınlar makyajlarında kırmızı ve siyah renkleri kullanmayı seviyor ve kullanmalılar da. Gözlerde siyah far ve kalem ile mutlaka ekstra olarak da eyeliner ve maskara bolca kullanılmalı. Beyaz farla gölgelemeler de yapılmalı. Ruj ve allık renkleri ise kırmızı, bordo gibi kendini gösteren tonlar…

Burca Göre Makyaj Tüyoları

Su grubuna mensup Yengeç, Balık ve Akrep burçları sezgisel ve duygusal olmalarını makyajlarına da yansıtır. Yeşilin her tonunu makyajlarında severek kullanırlar. Gizemli bir mesaj veren bu kadınlar özellikle nil yeşilini kullanmalılar. Göz makyajında abartı olmaz, kahverengi bir göz kalemi ile beyaz farla yapılan gölgeler idealdir. Ruj seçiminde pembenin her tonu ile canlı seçimlerde portakal ve tonları uygundur. Allıkta şeftali tonlarını seçmeliler…

Hava grubundan İkizler, Terazi ve Kova burçları bağımsızlıklarını her şekilde yansıtır. Makyajdaki ana renkleri pembe ve mavidir. Gözlerde göz kalemi, likit, maskara ve far renkleri olarak mavi, lacivert gibi deniz tonları seçilmelidir. Cilde ışıltı katmak adına yanaklara pembe tonlarında bir allık kullanılabilir. Ruj ve likit parlatıcılı rujlarda da yine pembe, fuşya gibi renkleri rahatça sürebilirsiniz.

Burca Göre Makyaj Tüyoları

Toprak grubundan Boğa, Başak ve Oğlak burçları ise tıpkı mensubu oldukları grup gibi toprak tonlarına ve doğa renklerine yönelmelidir. Abartıyı sevmezler, doğal ve sade makyaj yaparlar. Makyajda göze çarpmayan, sade renkleri seçebilirler. Yüzün her kısmında kahverengini kullanabilirler. Pudra, allık, far, kalem hatta rujda kahve idealdir. Pastel tonları ile açık şeftali tonları da allıklarda renk katabilir.

Koç kadınları; baskın kırmızı rengi rujlarından vazgeçmemeli. Yazın canlı pembeler ve fuşya rujlar da kullanılabilir. Göz farında ise mor, eflatun, kırmızı ve mercan renkleri idealdir.
Boğa kadınları; somon, bej ve pembe renkleri onlara yakışır. Pastel tonları yüzlerinde kullanmalı ve dudaklarında açık pembe ile sade parlatıcılar kullanmalıdırlar.
İkizler kadınları; somon ve bej gibi pudra ve soft renkleri karıştırabilirler. Dudak makyajında pembe ve gül kurusu tonları ruj seçiminde uygundur.
Yengeç kadınları; göz kapaklarında mavi tonlarında göz farı kullanabilirler. Dudaklarında ruj olarak pembe, somon, mercan, nude tonlar çok yakışır.

Burca Göre Makyaj Tüyoları

Aslan kadınları; dudaklarında kahve tonlarını, far ve fondötende sıcak kahve ve altın tonlarını kullanmalıdır.
Başak kadınları; göz makyajında bej, yeşil ve kahve renklerini, rujda ise kestane, kahve ve toprak tonlarını seçebilirler.
Terazi kadınları; gözlerde gri ve şampanya tonlarını, gece göz makyajında füme ve siyahı, dudaklarda çikolata rengini seçebilir.
Akrep kadınları; göz makyajında kahve ve yeşil renkleri çok yakışır, dudaklarda bakır, kahve ve çikolata tonları yakışır.
Yay kadınları; dudaklarda parlak kırmızı ve bordo, gözlerde mavi ve lacivert renkleri idealdir.
Oğlak kadınları; göz farı kahve ve lavanta renkleri, rujda bakır ve kiremit tonları idealdir.
Kova kadınları; pembe ve lila far ile aynı renklerde ruj kullanabilirler.
Balık kadınları; gözlere mor, mavi ve su yeşili, dudaklara bej ve pembe renkleri kullanılabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz