Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Yatağa Çıplak Gireceksiniz

Çıplak uyumanın neresi faydalı diye soranlardan olabilirsiniz. Ancak çıplak uyumanın aslında bilimsel olarak bazı iyi yönleri vardır.

[ads2]Yapılan araştırmalara göre size çıplak olarak uyumanın ne tür yararları ve iyi tarafları var 5 maddede açıklıyoruz.

1. Eşinizle daha da yakınlaştığınızı hissedeceksiniz

Eğer eşinizle birlikte sadece iç çamaşırınızla yatağa girer ve uyursanız, onun sıcaklığını alır ve teninizin birbirine değiyor olması sayesinde sizdeki ve ondaki pozitif enerji birbirinize geçer. Ona sarıldığınızda daha anlamlı olduğunu fark edeceksiniz. ingiltere’de  yapılan bu araştırmaya göre bu şekilde yatan çiftler daha huzurlu olduğu saptanmıştır.

2. Şeker hastalığını önlemeye yarcımcı oluyor

Belki başlığı biraz saçma bulmuş olabilirsiniz. Ama yanılıyorsunuz. Çünkü yetişkinlerde iyi yağ denilen kahverengi yağlar soğukta 2 kat daha fazla artıyor ve bu da diyabeti (şeker hastalığı) önlemede yardımcı oluyor.

3. Kadın sağlığını korumaya destek

Bakteriler sıcak ortamda daha çabuk ürer ve çoğalır. Bu sebepledir ki kadınların vajinaları da sürekli sıcak ve havasız kalması bu durumu tetikleyen bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Çıplak yattığınızda aşırı sıcak olmayacak ve hava akışına yardımcı olacaksınız.

[ads1]4. Bağışıklık sistemi için daha iyi

Ten tene temas ettiğinde böbrek üstü bezleri bir sinyal alır: Stres hormonu kortizol üretimini yavaşlatır ve aynı zamanda oksitosin düzeylerinde de artış sağlar. Bu da demek oluyor ki kan basıncı ve iyileşme üzerinde pozitif etki yaratıyor.

5. Daha rahat bir uyku çekmenize yardım eder

Vücut ısısı uyuduğunuzda yavaş yavaş düşer, ve organlar kendini dinlenmeye bırakır.
Rahat ve deliksiz bir uyku için sıcaktan bunalıyor olmamanız gerekir. Çıplak yattığınızda aşırı terlemeyecek ve bu durumda da daha rahat ve kaliteli bir uyku almış olacaksınız.
Kadininkitabi.com özel haberidir. İzinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz