Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2018

Bu İşlemi Uygularsanız Bebeğinizin Poposu Asla Pişmeyecek!

[ads1]Bebeğinizin poposunda kızarıklık veya aşırı iş pişik oluyorsa krem – merhem sürmek buna çare değildir. Bebeğinizin altına sürekli temizleyip, ıslak mendillerle sürekli dezenfekte ediyor olsanız dahi, ıslak mendilleriniçinde bulunan kimyasal maddeler bebeğinizin poposunda tahrişe kızarıklığa neden olabilir. Islak mendillerin ambalajlarında alkol ve paraben yoktur ibaresi tamamen aldatmacadan ibarettir. Bebeğin poposunun tahriş eden kızarıklık yapan şeyler paraben ya da alkol değildir. Islak mendillerin içinde birçok kimyevi madde bulunur. Paraben varmış yokmuş ne fark eder? (Parabenin zararları nedir?)

En iyisini siz bebeğinizin doğduğu andan itibaren Pamuklu bezle ılık suyu kullanarak poposunu güzelce temizleyin. Bir elinizin büyüklüğü kadar pamuklu bezi alın ve küçük bir tasa ılık su yapın. Daha sonradan bebeğinizin poposunu önce suya bandırıp daha sonra sıkarak poponu silin, eğer gerekiyorsa aynı işlemi tekrar yapın. Bebeğinizin altını bezlemeden önce kesinlikle kuru bir bezle güzelce kurulayın, kesinlikle altını nemli bırakmayın.

bebeklerde pisikEğer hafif kızarıklık varsa mutlaka bepanthen merhem kullanın. Eğer bebeğinizin poposunda pişik veya kızarıklık yoksa herhangi bir önlem almak amacıyla bebeğinizin cildine krem veya merhem kullanmayın. Bunun yerine hakiki doğal zeytin yağını sürebilirsiniz. Bebeğiniz biraz büyüdüğünde, başını tutabilecek kuvvete geldiğinde mutlaka ılık suyun altında tutarak poposunun yıkayın. Ardından havlu ile kurulayın. Eğer sürekli böyle yapıp su kullanırsanız ve de ıslak mendil kullanmazsanız bebeğinizin altında kesinlikle kızarıklık pembelik ve tahriş olmayacaktır. Kadının Kitabı olarak size bunu garanti ediyoruz. Suyla temizlenip kurulanan bir popoda kesinlikle pişik olmaz.

[ads2]Not: Örneğin yolculukta ya da misafirliğe gittiğiniz zaman başkasının evinde altını yıkamak mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda ıslak mendil kullanabilirsiniz. Çünkü başka çareniz yoktur. Ancak eve geldiğinizde mutlaka ılık su ile sabun kullanmadan güzelce yıkayıp kuruladıktan sonra bezleyin. Biz bütün annelere bu öneriyi sunuyoruz. Bu uygulamayı yapan hiç bir anne bize bebeğimin altı pişti diye şikayet etmedi. Sudan başka hiç bir şey temizliği tam anlamıyla yapamaz. Bunu unutmayın.

Okumanız gereken diğer yazılamımız…

Bebeklerde Pişik ve Tedavisi
Bebeğinizin Cildine Pudra Kullanmayın!
Kadının kitabı.com Özel haberidir izinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz