Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Kasım 2018

Bu Formülle Göbek Yağlarınız Eriyecek

Yapılan bilimsel araştırmalara göre göbek yağlarının oluşmasındaki en büyük etkenin; aşırı yağlı ve düzensiz beslenme olarak belirtilmekte. Elbette ki tüm bunların yanı sıra hareketsiz, durağan yaşam tarzı, tuz faktörü, stres gibi durumlar da göbek bölgesinin yağlanmasına yol açmaktadır. Yine İspanya’da yapılan bir çalışmaya göre; genetik unsurlar, ilerleyen yaşlarda göbek yağlanmasının asıl nedenini oluşturuyor. Benzer araştırmalar ülkemizde de yapılmakta, bu araştırmaların en önemli çıkarımları yanlış beslenme odaklı olurken, Türk insanının genetik kodlarında, göbek yağını tetikleyici hormonal etkilerin de varlığı göz önünde bulundurulmakta.

gobek eritme

Beslenme ve diyet uzmanlarına göre bazı besinler içerdiği omega 3 ve omega 6 yağları ile alkali özelliği sayesinde yağları eritici etkilere sahip. Göbek yağlarına karşı egzersiz mutlaka yapılmalı, egzersizin yanında aşağıdaki besinleri tüketerek 1 ayda göbek yağlarınızın azaldığını farkedeceksiniz.

[ads2]- Taze sıkılmış domates suyu (günde 2 bardak). Sabah ve gece yatmadan önce aç karnına birer bardak içilmeli.

– Haşlanmış maydanoz suyu ve limon suyunu bir bardakta eşit miktarda karıştırarak öğle yemeğinden önce hergün bir bardak içilmelidir.

– Hergün akşam yemeğinden sonra birkaç bardak şekersiz yeşil çay

– Unutmamanız gereken en önemli unsur, günde yarım saat orta tempolu yürüyüş

domates suyu etkisi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz