Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Bu Çay Hastalıklara Karşı Birebir

[ads1]Kış aylarının gelmesiyle birlikte sıcaklıklar da yaklaşık 10-15 derece birden düştü. Güz yağmurlarıyla birlikte soğuğu iyiden iyiye hissettiğimiz şu günlerde uzmanlar, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı besinleri tüketmemiz yönünde uyarıyor. Özellikle grip, nezle, soğuk algınlığı gibi kış aylarının klasikleri arasına girmiş olan hastalıklara yakalandıktan sonra değil de, yakalanmadan önce size vereceğimiz bu çay tarifini bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için kullanabilir ve kışın hastalıklara karşı daha etkin savaşabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre vücudun immunal sistemini ilaçlar yardımıyla güçlendirmek yerine doğal gıda takviyelerini kullanmak; hem yan etkileri azaltmakta hem de gıda içeriklerindeki vitamin ve minerallerle vücudunuzun ihtiyacı olan etkiyi karşılayabilmektedir.

ekinezya bitkisinin faydalari

Bugün bağışıklık sisteminizi güçlendirecek en etkili çay tarifi ile doğanın mucizevi gücünü birkez daha göstermek istedik. Ülkemizde genellikle kıyı şeridinde 300-400 metre yükseklikte yetişen ve halk arasında kirpi otu olarak bilinen, papatyagiller familyasına ait Ekinezya bitkisi bünyesinde barındırdığı bol miktarda inulin ile bağışıklığı güçlendirmede kullanılan en etkili hammaddelerden birisi olarak belirtilmektedir. İnulin polisakkarit içeriği sayesinde immunal sistem üzerinde inanılmaz derecede etkili bir koruma sağlarken aynı zamanda C vitamini içeriğiyle günlük C vitamini takviyesine de yardımcı olduğu bilinmektedir. Ekinezya bitkisi doğu tıbbında önemli bir yere sahipken genellikle solunum yolları hastalıkları, idrar yolları iltihaplanmalarında ve özellikle iç ve dış yaraların daha kısa sürede kapanmasına yardımcı olmaktadır.

Ekinezya Çayı hazırlayarak bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğinizi belirten uzmanlar günde iki fincan Ekinezya çayı ile 10 günlük bir kullanımın ardından özellikle gribe ve soğuk algınlığına karşı koyabilmeniz mümkün olabilmekte.

[ads2]Ekinezya çayının hazırlanışı: Aktarlarda rahatlıkla kurutulmuş yapraklarını bulabileceğiniz ekinezya bitkisinin şayet tazesini bulabiliyorsanız daha etkili olduğu yapılan deneylerle kanıtlanmış. Taze ekinezyanın yeşil yapraklarını bir çaydanlığın içerisinde kaynar suyla yaklaşık 20 dakika demlemek suretiyle kolayca hazırlayacağınız ekinezya çayı tat olarak papatya çayını andırmaktadır. İlk zamanlar içerken ağızınızda hoş bir tat bırakmasa da zamanla bu tadı seveceğinize eminiz. Sabah aç karnına ve yatmadan önce günde toplam 2 fincan ekinezya çayı sayesinde kış aylarında yakalandığınız hastalıkların büyük çoğunluğundan kendinizi koruyabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz