Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Bohem Tarz Nedir? Nasıl Giyinmek Gerekir?

Bohem Tarzı Nedir?

Öncelikle Bohem tarzına geçmeden önce Bohem kelimesi ne anlama gelir ve Nedir ona bir göz atalım.

Bohem kelime olarak;  günü gününe yaşayan,geleceğini düşünmeyen ve düzensiz bir yaşam sürdüren sanatçı kişilere verilen isimdir. Kökeni Fransızca olup ‘’Boheme’’ kelimesinden gelmektedir. Ve de hiç bir değişikliğe uğramadan aynen Türkçe’ mize girmiştir.

Bohem tarz ;ilhamını bohem kişilerden alan,rahat,özgür ve özgün bir giyim tarzıdır.

bohem tarz 2Bohem tarz Nasıl Edinilir?

Bohem bir tarz edinebilmek için kıyafetlere çok para harcamaya gerek yoktur.Hatta tam tersi bohem bir tarza sahip insanlar kıyafete çok para harcamamayı ilke edinir.Bohem tarz daha çok 60’lardan beslenir.Dolayısıyla yüksel bel pantolonlar; etnik desenler,rahat dolgu topuk ayakkabılar, çiçek desenleri, gözlük, saç bantları, maksi etekler bohem stilin olmazsa olmazlarıdır.

bohem tarz

Bohem Tarzına Uygun Kumaşlar Nelerdir?

Bohem stilde daha çok retro kumaşlar tercih edilir. Kadife, keten, ipek, çiçek baskılı kumaşlar, kürk, kot, etnik, dantel, şifon kumaş türleri bohem tarza uygundur. Kısacası “belli bir kalıba uymayan istediğin gibi giyin ve kendine yakışan giden bir tarz oluştur” şeklinde yaşama biçimidir. Eğer kurallara ve bir şekle girmekten hoşlanmıyorsanız bohem tarzı sizin stiliniz olabilir.
Kadininkitabi.com özel haberidir. İzinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz