Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Böbrek Hastalıkları İçin Çörek Otu Yağı

[ads1]Çörek otu yağının faydasını saymakla bitiremeyiz. O minik kara taneler vücut için oldukça fayda getirir. Sadece bu taneler değil ayrıca yağı da kendisi kadar faydalı. Özellikle böbrek hastalığı olan kişiler mutlaka çörek otu yağını her gün tüketmeli. Böbrek yetmezliğinin sebebi böbreklerin çalışmaması veya eskiye nazaran daha az çalışmasına bağlı olarak kandaki suyun tuzunu ve diğer faydalı minerallerin dengesinin bozulması anlamına gelmsidir.

Böbrek yetmezliğinin belirtileri ise şu şekildedir;
Tuvalete gittiğimizde çok az idrar yapma veya hiç idrar gelmemesi.
Ayaklarda ve bacaklarda şişlik görülmesi (ödem oluşması) böbrek yetmezliğinin en önemli belirtileri arasında yer almaktadır.
Böbrek yetmezliği devam eder ve ilerlerse kişide güçsüzlük, nefes darlığı, ayaklar ve bacaklar dışında vücudun tamamında ödemin oluşması, şişliklerin meydana gelmesidir. Daha ileriki aşamada ise böbrek hastalarının diyalize girerek tedavi olmaktadır.

[ads2] Diyaliz Tedavisi Nedir? Nasıl Olur?

Diyalizde kanımız bir damardan çekilir ve kandaki zehirli maddeleri temizleyen bir filtreden geçirilir ve tekrar vücuda bir damardan geri enjekte edilir .bu şekilde pis kan temizlenir. Temizlenmiş kan başka bir damardan vücuda geri verilir. Bazı hastalar haftada bir ya da iki defa diyalize girerken bazıları ise sürekli diyalize bağlı olarak yaşamak zorunda kalabiliyor ne yazık ki. Bu durumda olan hastalar dahi soğuk  pres yöntemiyle yağı çıkartılan çörek otu yağını mutlaka her gün sabah ve akşam olmak üzere aç karnına 1 çay kaşığı tüketilmelidir. Eğer hasta düzenli olarak 1 ay boyunca sabah ve akşam aç karnına çörek otu yağını kullanırsa kişi kendisinde olan değişikliklere tanık olacaktır.
İlginizi çekebilecek diğer başlıklar:
Kanı temizleyen bitki çayı: Bu çay hem şifa kayağı hem de böbreklerin çalışmasına yardım ederek kanın daha kolay temizlenmesine yardımcı olur
Kadının kitabı.com özel haberidir izinsiz olarak kullanılamaz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz