Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

Bir Kadınla Nasıl Konuşulur?

[ads2]Bir değişiklik yapalım ve erkeklere özel bir yazı hazırlayalım dedik. Erkeklerin çoğu odun, incelikten ve kibarlıktan yoksun varlık olarak tanımlarız. genellikle de bunu onlara kızdığımız zaman daha çok dile getiririz.
Bir kadına nasıl yaklaşılır nasıl konuşulur hepsi Kadının Kitabı.com’da

Onu dinle
Kadınları etkilemek çok zormuş gibi görünsede aslında çok zor bir şey değildir. Kadınlar kendinlerini dinleyen, söylediklerine önem veren erkekleri çok anlayışlı ve cana yakın olarak tanımlarlar. Eğer bir erkek olarak kadını etkiniz altına bırakmak isterseniz bu taktiği hem sevgiliyken hem de evlendikten sonra uygularsanız, “bu dünyada senden daha iyi bir erkek yok” diyecektir.

Fikrini sor
Kadını dinlememek kadar ona anlattığınız bir şey hakkında fikrini sormak kendini önemli hissetmesini sağlayacaktır. Sizin için onun fikri önemli de olsa önemsiz de olsa mutlaka sorun. İlişkide karşılıklı paylaşım, uzun bir birlikteliğin temel taşıdır.

Birileri hakkında bir şeyler anlat
Onun düşüncelerini öğrenmek ve önemsediğinizin bir diğer göstergesi de birileri hakkında konuşup konu açmaktır. Bu kadının da tanıdığı bir kişi ise muhabbetiniz daha da güzel bir hale dönüşebilir. Çünkü ortak bir noktada konuşuyorsunuz.

Bir şeyler bilmesine izin ver
Erkekler genelde he otoriter ve her şeyi bilen tek taraf olmak isterler. Ama bu ilişkinin sağlıklı yürümesine engel bir durumdur. Bir kadınşa konuşurken onun da söylediklerinde bir haklılık payı olduğunu hissettirin. Kadın demek kara cahil demek değildir. Onun da bilgili ve kültürlü olabileceği gerçeğini unutmayın…

Espri yapın
Sürekli duyduğunuz bir şey “kadınları etkilemek istiyorsanız ona espri yapın, onu güldürün”. Gerçekten de kadınlar kendilerini mutlu eden, güldüren, eğlenceli zaman geçirten erkeklere karşı daha duyarlı olur. Espri yapmak demek boş boş konuşmak, kendi kendine gülmek anlamına gelmiyor. Kaliteli ve nokta vuruşu espiri yapmak sizi diğer erkeklere göre 1-0 önde yapar.
[ads1]
Eğlenceli ve neşeli olun
Daima güler yüzlü ve etrafınıza neşe saçın. Heyecancı ve atik olun. Kadınları enerjinizle etkileyebilir ona ne kadar farklı bir erkek olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Nadir kullanılan kelimeleri kullanın
Sokak argosu yerine daha entellektüel ve çok kullanılmayan kelimeleri kulllanmak, sizi kadının gözünde daha bilgili ve entellektüel bir insan olarak görecek. Kültürlü erkekler boş erkeklere göre daha fazla dikkat çekerler…
Bunlar da biz kadınların tüyoları…

İlginizi çekebilecek diğer yazımız
Bir Erkekle Nasıl Konuşulur?

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ali Osman dedi ki:

    Asıl kadın benimle nasıl konuşacağını bilmeli. Kadınlar tek tiptir, fazla önemsemeyin bence.

    1. Kadının Kitabı dedi ki:

      Zaten “Bir erkekle nasıl konuşulur?” adlı yazımız da bulunmaktadır. Merak etmeyin sadece kadınlar için yazılarımız yok. Erkekleri de düşünüyoruz.

Yorum Yaz