Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Bir Erkekle Nasıl Konuşulur?

[ads2]Erkeklerle nasıl konuşulur?
Erkeklerle konuşurken yapmamanız gereken şeyler nelerdir?
Erkekler ne dersek anlar mı anlamaz mı?
Erkekleri konuşurken nasıl etkileriz? Bütün bu soruların cevabı Kadının Kitabı.com’da

Açık ve net olun!

Erkekleri canlı bir varlıktan öte düşünün. Çünkü onlar bizim inceden inceye söylediğim şeyleri anlamaz illa ki konunun özünü söylememizi isterler. Örneğin önemli bir özel gününüzü unutmuştur ve siz bunu ona sayfalar dolacak cümlelerle anlatmaya çalışır ve anlamasını beklersiniz.
Boşuna beklemeyin çünkü siz ona açık ve net şekilde ne demek istediğiniz anlata dek neden bahsettiğinizi anlamayacak ve sıkıntıya girmeye balayacak. Hatta anlamadığı için siz ona yüklenince hem suçlu hem de güçlü olacak zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkacak.
O yüzden hiiiiç kendinizi kasmayın direkt yüzüne karşı söyleyin.
Hem erkekler bir şeyi uzun uzun anlayan kadınlardan pek hoşlanmazlar. Erkek için kadın açık ve net olmalıdır.
Eğer siz ona bu şekilde dobra dobra davranırsanız sizi asla bırakmak istemeyecektir.
Bilirsiniz fazla naz aşık uzandır 🙂

Konuyu özet geçin

Erkekler nedense kadınları dinlemeyi pek sevmezler. Aslınd biraz da haklılık payı da var sanırım. Çünkü kadınlar bir anlatmaya başladımı bitiremez. Bitse de başka bir konuya çoktan bağlamıştır bile.
Erkekler bize ne kadar “siz kadınlar çok sabırsızsınız” deselerde asıl sabredemeyen onlardır. Ne çocuk sesine sabrederler ne de bir derdimizi anlatmamıza.
Erkekleri anlattığınız şeye odaklamak isterseniz konuya “bir varmış bir yokmuş” dercesine giriş yapmayın. Direkt olarak konuya girin ve ayrıntılarını anlatıp sonucu söyleyin. Bu şekilde konudan kopmadan sizi pür dikkat dinlemiş olacaktır.
[ads1]

Her şeyi anlatmayın
Biz kadınlar don alsak birbirimize anlatırız. İşte erkekler bizim gibi değil. Kocanıza ya da sevgilinize asla onu da ilgilndirmeyen bir ortak konu değilse anlatmayın. Mesela aldığınız ayakkabıyı, makyaj malzemesinii ya da aldığınız bir çorabı anlatmayın. Erkekler bu kadar ince değil. Onlara çok beğendiği bir yemeği nasıl yaptığınızı dinlemeyecek kadar meraksız bir varlıktır erkek. Ona verin yesin. O kadar!

Sonuç

Kısacası hiç mi hiç kendinizi yormayın. Siz isteyin o versin. Sorarsa sorduğu soruya cevap verirsiniz sormazsa boşverin zaten merak etmemiştir.
Bir gün olurda neden söylemedin derse. Sorsaydın söylerdim deyip geçersiniz…..

İlginizi çekebilecek diğer yazımız
Bir kadınla nasıl konuşulur?

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz