Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Kasım 2018

 Bel Çevresi Yağlarından Kurtulmak İçin 10 Öneri

Kadınların en büyük kabuslarından biri olan bel çevrelerinin erimesi için pek çok yöntem denenmektedir. Pantolonlardan taşan bel bölgesinde birikmiş yağlardan kurtulmak için beslenme alışkanlıklarınızı ve yaşam biçiminizi değiştirmeniz gerekecek. Ufak egzersizler ve beslenme şekillerinin değişmesiyle kabusunuz haline gelmiş bel yağlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

[ads1] Bel Çevresi Yağlarından Nasıl Kurtulurum?
Bel çevrenizdeki yağlardan şikayetçiyseniz ve sürekli diyet yapmanıza rağmen etkili bir sonuç elde edemiyorsanız yapmanız gereken başka uygulamaların olduğunu unutmamalısınız. Çünkü yalnızca diyet yaparak bu inatçı yağlardan kurtulmanız pek de mümkün değil.
İşte size uygulamanız gereken ipuçları!

1. Sabah kahvaltılarından önce mutlaka yürüyüş yapın. Eğer çalışıyorsanız buna pek vaktiniz olmayabilir. Ancak işinizin başlama saatinden 2 saat kadar önce kalkıp 1 saat yürüyebilirsiniz. Kahvaltı yapılması da oldukça önemlidir. Kahvaltıyı atlamak yerine evinizde hazırlayabileceğiniz pratik öğünlerle bu süreçte işinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

bel cevresi yaglarindan kurtulma-2
2. Hafta içerisinde sürekli tartıya çıkmaktan vazgeçin. Spora ya da diyete başlamanızın 2 gün sonrasında tartıya çıkarak kilo verip vermediğinizi kontrol ediyorsanız bu huyunuzdan vazgeçin. Eğer sağlıklı ve dengeli besleniyorsanız sporunuzu da düzenli bir şekilde yaptığınızda zaten zamanla kilo verdiğinizi fark edeceksiniz.
3. Şeker isteğinizi bastıracak doğal ürünleri tercih edin. Diyet döneminde tatlıları hayatınızdan çıkarmalısınız. Canınız pasta gibi ağır besinleri çekerse mevsim meyvelerinin üzerine yağsız sütle yapacağınız krem şantiyi dökerek yiyebilirsiniz. Bu isteğinizi karşılayacaktır.

bel cevresi yaglarindan kurtulma-3
4. Sağlıklı ve hızlı çalışan bir metabolizma için günde 7- 9 saat uyumalısınız.
5. Düzenli nefes hareketleri yaparak metabolizmanızı hızlandırabilir, yağ yakımınızı artırabilirsiniz. Günün farklı zamanlarında en az 5 defa ateş solunumu adı verilen tekniği uygulayabilirsiniz.
6. Tuz alımını azaltmalısınız. Kilo almanıza neden olan tuz aynı zamanda ciddi hastalıklara da neden olmaktadır.

bel cevresi yaglarindan kurtulma-4

[ads2]7. Egzersizlerinizi mevsim ve koşullara göre düzenli olarak değiştirmelisiniz. Böylece sıkılmazsınız.
8. Yemeklerden önce 1 bardak su içerek metabolizmanızı hızlandırabilir, doygunluk hissi oluşturacağından daha az yemek yiyebilirsiniz.
9. Sabah koşusundan önce hafif soğuk ve içine birkaç damla limon damlatılmış suyla daha kolay kilo verebilirsiniz.
10. Yemeğinizi evde kendiniz yapmalı, dışarıdan yemek yemeyi bırakmalısınız.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz