Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Bayrama Günler Kala Vizesiz Gidebileceğiniz En Güzel Ülkeler

[ads1]Yaz sıcaklarına denk gelen mübarek Ramazan ayının ardından hepinizin güzel bir tatile ihtiyacı olduğunu tahmin ederek ülke içerisinde tatilini geçirmek istemeyip farklı beklentileri olanlar için vizesiz gidilebilen en güzel yurtdışı destinasyonlarını sizler için araştırdık. Uzun süredir yurt dışına gitmek isteyip de vakit bulamayanlar, vize sorunlarına takılıp tatil planlarını iptal ettirenler ya da yurt dışında gidilebilecek ilginç yerleri bilmeyenler için hazırladığınız bu yazıda turizmin saklı kalmış cennetlerine bir yolculuğa çıkacaksınız. Belkide çoğunuzun şimdiye kadar vizesiz olduğundan haberinizin olmadığı yep yeni tatil yerleri ilginizi çekecektir. İlk olarak ülkemize yakın yerlerden başlamak istiyoruz.

kibris

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (K.K.T.C.)

Kıbrıs’a gitmek o kadar kolay ki, bu turizm cenneti için pasaporta bile ihtiyacınız yok. Nüfus cüzdanınız ile birlikte hem deniz hem hava yoluyla ulaşım sağlayabileceğiniz saklı cennet K.K.T.C bayram tatilini geçirebileceğiniz en güzel ülkelerden birisi. Dil ve iletişim problemi yaşamadan, kendinizi evinizde hissederek tatilinizin tadını çıkarabileceksiniz. Uçak biletinizi hafta içine aldığınızda fark edilir derecede hesaplı bir ulaşım seçeneği olmakta. Aynı zamanda ülke içerisinde birbirinden farklı bütçelere uygun ilginç konaklama noktaları bulunmakta. Girne, Gazi Magusa, Lefkoşe gibi önemli ve turistik şehirlerinde dilediğiniz gibi bir tatil geçirebilirsiniz.

gurcistan

 Gürcistan

2006 yılından bu yana hem vizesiz hem de pasaportsuz olarak rahatça girip çıkabildiğiniz Gürcistan, Türkiyeli turistlerin gözdesi konumunda. Kuzey Doğu’da sınır komşumuz olan Gürcistan, ilginç kültürü ve mistik mimarisiyle dikkatleri çekmekte. Ülkeye ulaşım günde 5 – 6 uçak seferiyle yapılabildiği gibi aynı zamanda tarifeli otobüs seferleriyle de ulaşılabilmekte. Ülkenin başkenti Tiflis’te birbirinden güzel konaklama seçenekleri ve otantik şehir düzeni sizleri bekliyor. En önemli tercih sebebi, uygun ulaşım ve konaklama seçenekleri olduğunu söyleyebildiğimiz Gürcistan’ın eşsiz doğal güzellikleri de görülmeye değer.

karadag cumhuriyeti

Karadağ

Balkanların en yeni ülkelerinden birisi olan Karadağ, inanılmaz güzellikte doğası ve mimarisiyle turistlerin dikkatini çekmekte. Türkiye’deki turizm merkezlerinde 2 gecelik tatile vereceğiniz parayla Karadağ’da 1 hafta tam pansiyon konaklayabiliyor olmanız büyük bir avantaj. Petrovaç, Kotor, Sveti Stefan, Budva gibi turizm merkezlerine sahip Karadağ’da geçireceğiniz bayram tatilini ömrünüz boyunca unutamayacaksınız. Günde 3 kez Türk Hava Yolları’nın uçak seferleriyle ulaşabileceğiniz Karadağ Cumhuriyeti eşsiz doğası ve Doğu Avrupa – Osmanlı sentezi ile turistlerin aklını cezbeden özelliklere sahip.

makedonya

Makedonya

Vizesiz gidilebilecek en ideal destinasyonlardan birisi olan Makedonya, Osmanlı ve Avrupa kültürünün buluşma noktası. Özellikle Üsküp’teki korunmuş Osmanlı mimarisi ve şehircilik kültür turizminin vazgeçilmez örneklerini birarada sunuyor. Dilerseniz uçak dilerseniz Bulgaristan üzerinden karayolu ile ulaşabileceğiniz Makedonya, kültürü ve doğal güzellikleriyle eski Avrupa yaşamının aynası konumunda. Şehrin telaşından ve kalabalıklardan uzakta gönlünüze göre bir tatil arıyorsanız Makedonya sizin için biçilmiş bir kaftan.

tunus

Tunus

2007 yılından itibaren iki taraflı olarak kaldırılan vize uygulamasıyla rahatlıkla gidebildiğimiz ülkeler arasında yer alan Tunus, Kuzey Afrika kültürünün en ilginç turistik ülkelerinden birisi olarak dikkatleri çekmekte. Mısır ve Libya’daki karışıklık nedeniyle Akdenize kıyısı olan Tunus’un önem kazanması hiç de sürpriz değil. Kuzey Afrika çöllerinde develerle yolculuk, safari, gece yaşamı ve gazinolarıyla dikkatleri çeken bu ülke sıcak insanlarıyla ve ilginç yaşam tarzıyla da sizlere mistik bir deneyim sunacak. Hava yolu ile ulaşabileceğiniz Tunus’da 5 yıldızlı otellerin haricinde pansiyonlarda da konaklayabilir, tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

sirbistan

Sırbistan

Sahra çölünün derinliklerinden biraz da Doğu Avrupanın içlerine doğru ilerleyelim. Şimdiki durağımız Sırbistan. Yeni Avrupa şekillendikten ve savaşlar sona erdikten sonra Sırbistan artan turistik önemiyle dikkatleri çekmeye başladı. Osmanlı’dan geriye pek birşey kalmasa da Belgrad kenti görülmeye değer. Kısıtlı bütçeye sahipseniz ve tipik bir Avrupa ülkesi görme hayaliniz varsa Sırbistan kollarını açmış sizleri bekliyor. Özellikle hızlı gece yaşamı Belgrad’da turistleri cezbeden unsurlardan birisi.

rusya

Rusya Federasyonu

Birbirinden farklı federe devletlerden oluşan Rusya Federasyonu son 5 yıldır Türk turistlerce ziyaret edilen önemli bir merkez konumuna geçti. Özellikle başkent Moskova ve önemli şehirlerinden St. Petersburg Sovyet ve Çarlık Rusyası ile ilgili yaşayan kültürü yansıtan önemli yerler arasında. Rusya’yı yalnızca şehirler ile sınırlamamak, Kuzey Doğu bölgesindeki Yakut, Saha, Altay özerk cumhuriyetlerinde hayatta kalan ilginç Türk Kültürlerini de görmenizi öneririz. Katolik Avrupa stilinde modernize edilmiş kentleri aynı zamanda komunist düzenin de izlerini taşıyor. Hava yolu ile 3 saatte ulaşabildiğiniz Moskova ve Rusya’nın diğer şehirlerinde mükemmel bir tatil sizi bekliyor.

ukrayna

Ukrayna

Son günlerde yaşanan iç savaş nedeniyle turizm potansiyelinde aşırı gerileme kaydeden Ukraynaya’da giriş vizesiz olarak devam ediyor. Başkent Kiev ve Kırım Özerk bölgesi gezilip görülmeye değer önemli destinasyonlardan birisi. Aşırı derecede pahalı olamakla birlikte eğlenceli bir tatil isteyenler için Ukrayna en ideal seçimlerden birisi. Gece hayatı, sabaha kadar bitmeyen eğlenceleriyle Ukrayna bayram tatilinizi geçirebileceğiniz uğrak noktalarından.

brezilya

Brezilya

Güney Amerika kıtasının en ilginç ülkelerinden birisi olan Brezilya’ya da vizesiz girilebilmekte. Bu sezon dünya kupası nedeniyle ünlenen ülke özellikle Rio Karnavalı döneminde de bol miktarda turiste ev sahipliği yapıyor. Denizi, güneşi, kilometrelerce uzanan sahil şeridi ile gitmek isteyeceğiniz turistik ülkelerden birisi olan Brezilya aynı zamanda yeşil alanlarıyla da nam salmış.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz