Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Banner CPC / CPM Reklam Modeli – Nowaffiliates

Banner CPC / CPM Reklam Modeli – Nowaffiliates

Modern zamanlarda TV ve yazlı kaynakların yerini online platformlar alınca, bu yapıya uygun reklam modellerinin ortaya konması kaçınılmaz olmuştur. Banner CPC / CPM reklam modeli, yayıncı ve reklam verenlerin kolay takip edebileceği bir seçenek olarak ön plana çıkar.

Online marketing alanında çözümler üreten Nowaffiliates, çift taraflı memnuniyet prensibini benimsemiş ve bu doğrultuda analizlerine yoğunlaşmıştır. Sistem, doğru yayıncılara ulaşmak isteyen reklam verenlere geniş katılımlı bir havuz sunarken, güçlü bir finans akışı hedefleyen yayıncılara da güvenilir bir mecra sağlar.Banner CPC / CPM Reklam Modeli

CPC Modeli ve Banner Reklamcılığı

Her türlü web sitesine gelir kaynağı oluşturabilecek bir model olarak öne çıkan CPC, İngilizce kökenli bir kelime grubunun baş harflerinden oluşur. Cost Per Click olan bu ibare, dilimize tık başına ödeme olarak çevrilir.

  • CPC modeli, yayıncılar içinde özelikle yeni başlayanlar için uygun olabilecek bir alternatiftir.
  • Sistem, yayıncının içerik konusundaki tercihine ve sitenin hit durumuna göre uygun bir reklam verenle buluşma sağlar.
  • Bu modelde yayıncının alacağı ödeme, sayaçvari bir sistemle otomatik olarak hesaplanır.
  • Reklamın yayınlanacağı süre sonunda ortaya çıkan miktar, ayın belirli günlerinde kullanıcıya ödenir.
  • Yayıncı, banka hesabına transfer, Paypal ya da cepbank gibi seçeneklerden birini tercih edebilir.

Reklam Veren İçin Kolaylık: CPC modelini tercih eden kişi ya da kuruluş, Nowaffiliates sayesinde direk olarak kurumsal bir yapıyla iletişim kurma ayrıcalığına sahip olur. Verdiği reklamın doğru hedef kitleyle buluşacağından emin olarak işlem yapan reklam veren, verilen teklifler içinden en uygun olanını seçebilir.

CPM Modeli ve Banner Reklamcılığı

Affiliate marketing modellerinden biri olan CPM, tıklama ile değil görüntüleme ile ilgilidir. Cost Per Mile ifadesinin kısaltılmış şekli olan bu modelde, yayıncının hit sayısı baz alınır. Ancak bu hitin organikliği de Nowaffiliates güvencesi altındadır.

  • CPM modelinde 1000 görüntülenme üzerinden bir fiyatlandırma söz konusudur.
  • Yayıncı, web sitesinin reklam için belirlenen sürede çektiği her 1000 ziyaretçi için belirli bir miktar ödeme alır.
  • Ödeme, diğer modellerde olduğu gibi Paypal, cepbank ya da banka hesabına transfer metotlarıyla gerçekleşir.

Reklam verenler için ulaşılan kişi sayısının takibi ve analizi için son derece etkin bir çözüm sunan CPM modeli, ülkemizdeki dijital reklamcılığın en çok tercih edilen yöntemlerinden biridir. Özellikle sektöre yeni adım atan firmaların bu yönteme daha çok başvurduğu gözlenir. Çünkü burada asıl amaç, geri dönüşten ziyade markanın bilinirliğini artırmaktır. Bu yüzden ne kadar fazla kişiye gösterilirse marka için o kadar olumludur.

Sisteme dahil olan reklam verenler, 1000 gösterim başına verilen tekliflere bakarak karar verebilirler. Ayrıca en düşük fiyattan başlaya bir sıralama yapmaları da mümkündür.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz