Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Kasım 2018

Bakireyken Hamile Kalınır mı?

Günümüzde artık birçok genç duyduklarından, okuduklarından ve özellikle de TV ve dizilerden gördükleri sevişme sahnelerinden etkilenerek kendileri de bu deneyimi yaşamak istiyorlar. Ancak bizim ülkemizde (Türkiye) henüz evlenmeden yaşanılan hiç bir ilişkiye iyi gözle bakılmıyor. Hala muhafazakar bir ülkeyiz. Aslında bu da olması gereken bir tutumdur. Avrupa’da ve Amerika’da yaşanılan hiç bir ilişki sağlıklı ve uzun ömürlü olmamakla beraber iki taraf da ilişki bitiminde büyük yaralar almaktadır. Gel gelelim ki Türkiye’deki gençlerin izledikleri yabancı filmlerden olsun, yurt dışında belirli bir süre yaşamadan olsun kişilerin ahlak ve bakış açılarının değişmesine yol açmaktadır. Göz göre göre bir süre sonra normal olarak algılamaya başlıyor ne de olsa. Türkiye’deki gençlerin bakış açıları ve düşünceleri artık evlenmeden önce cinsel ilişkinin normal olduğu hatta evlilik için tensel uyumun olup olmadığına bakmanın gerekliliğini savunur durumda olduklarıdır. Her ne kadar çocuklar bu şekilde absürt bir düşünceye kapılsalar da hala ana- babalar evlenmeden yaşanılan cinselliği asla mazur görmemekte ve çocuklarına bu konuda özgürlük tanımamaktadırlar. Çünkü onlar zamanında böyle bir durum yoktu. Ayrıca Türkiye halkının büyük bir çoğunluğu İslam dine mensup olduğu için dinen de bu durum hoş karşılanmamaktadır.

Gençler hem bilgisizliklerinden hem de cinselliği yeni yeni algılamaya başladıkları için nefislerine sahip çıkamamakta ve az da olsa hamile kalmadan cinselliği sevgilisiyle yaşamak istemektedir. Biz de Kadının Kitabı.com olarak bu konuda bir araştırma yaptık.

Kadınların özellikle de henüz evlenmemiş bakire genç kızların en çok merak ettiği konuların başında;
– Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı?
– Sürtünmeyle hamile kalınır mı?
– İçine boşalmadan hamile kalınır mı?
– Adetliyken (aybaşı olduğumda) ilişkiye girersem hamile kalır mıyım?
– Öpüşmeyle hamile kalınır mı?
– Anal ilişkiye girersem hamile kalır mıyım?
– ya da sperm yutmak hamile bırakır mı? gibi sorulara cevap vereceğiz.

bakire-kiz 2

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı?

Öncelikle kızlık zarı bazı kızlarda önde olurken bazılarında ise biraz daha geride olabiliyor. Bu tamamen anatomik yapıyla alakalı bir durumdur. Kızlık zarı geride olan kızlar cinsel ilişkiye girseler dahi kızlık zarı bozulmaz. Ancak hamile kalabilirler.
Peki bu kızlık zarı penis içeri girince bozulmuyorsa ölene kadar kalır mı? Elbetteki cinsel ilişkiye giren hiç bir anne olmamış ise kadın bakire olarak ölmez. Kızlık zarı geride olanların zarı, doğumda yırtılmaktadır. Sakın kızlık zarım var diye ilişkiye gönül rahatlığıyla girmeyin. Çünkü her an hamile kalma ihtimaliniz vardır.

Sürtünmeyle hamile kalınır mı?

Çiftler çırılçıplak olarak yatağa girer ve sadece cinsel organlarını birbirine sürterek boşalırsa kadın hamile kalmaz. Çünkü kadının hamile kalmasını sağlayan tek şey sperm’dir. Sperm vajinadan içeri girip kadının yumurtalarından biriyle döllendiğinde hamilelik süreci başlar. Sürtünme ile hamile kalınmaz ancak sürtünmenin sonunda erkek kadının vajinasına doğru boşalmamaya dikkat etmelidir. http://kadininkitabi.com

İçine boşalmadan hamile kalınır mı?

Kesinlikle hayır. Kadının için boşalmadan, sperm girmeden hamilelik söz konusu değildir. Bu konuda risk yok.

bakire-kiz 3

Adetliyken (aybaşı olduğumda) ilişkiye girersem hamile kalır mıyım?

Kadınların adet döneminde cinsel ilişkiye girmesi bizce iğrençliktir. Adet döneminde dışarı atılan kan hem kirli kandır hem de oldukça tiksindirici bir şekilde kan kokusu ortama yayılır. Kadınlar kendileri bu durumdayken kendileri rahatsız olurken bir de bunu partnerine göstermek hatta ilişkiye girmek oldukça rahatsız edici bir durumdur.
Ancak biz yinede soruya yanıt verelim. http://kadininkitabi.com
Adet döneminde de hamile kalma riski az da olsa vardır. Kimse buna güvenerek cinsel birliktelik yaşamasın.

Öpüşmeyle hamile kalınır mı?

Bu genelde küçük kızların merak ettiği bir sorudur. Cevap hayır dudak yoluyla ya da nefes yoluyla kimse hamile kalmadı kalamaz da. Çünkü hamile kalmak bu kadar kolay bir durum değildir.

Anal ilişkiye girersem hamile kalır mıyım?

bakire-kiz 5

Ters ilişki hem zararlı hem de normal olmayan bir durumdur. Şimdiki erkekler izledikleri yetişkin filmler yüzünden şimdi de buna merak sardı ve kızlardan kızlık zarı bozulmasın diye anal ilişki istemektedirler. Kızlar erkeklerin bu isteğine bazen hayır diyememekte ve ters ilişkiye razı olmaktadır.
Ters(anal) ilişki kadının hamile kalmasına neden olmaz. Çünkü kadının yumurtaları rahim kısmındadır

bakire-kiz 4

[ads2]Sperm yutarsam hamile kalır mıyım?

Elbette bu sorunun cevabı da hayır. Sperm mideye gittiğinde zaten mide asidi tarafından parçalanır ve dışkı yoluyla atılır. Yumurtaların bulunduğu bölgeye gidemediği için döllenme olmaz. Bu da hamile kalma ihtimalini ortadan kaldırır.
Sperm yutmak caiz mi? spermin tadı nasıl? sorularının yanıtı için buraya tıklayın.
Hamilelik belirtileri nelerdir? Yanıtı için buraya tıklayın
Kadının Kitabı.com Özel Haberidir. İzinsiz Kullanılamaz

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ieak42q5 dedi ki:

    Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam. Gerçekten faydalı bir bilgi olmuş..

Yorum Yaz