Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Bakımlı Kadınların Güzellik Sırları

Yaşınız, boyunuz, göz renginiz, saç tipiniz ya da ten renginizin beyaz veya bronz olması bakımlı olmanın herhangi bir şartını oluşturmaz. Bakımlı olmak demek kadının daima özenli, temiz ve güzel giyimli olmasından geçer. Bakımlı kadınlara baktığımızda gördüğümüz ortak nokta daima şık ve alımlı olmalarıdır. Bakımlı olmak çok paralı, zengin veya kuaförden güzellik merkezlerinden çıkmamakla da olmaz. Evde kendi bütçenize uygun harcamalar yaparak da bakımlı ve güzel olabilirsiniz. Nasıl mı?
İşte bakımlı kadın olmanın cevabı Kadının Kitabı.com’ da

bakimli-kadin-11

Saçlarınıza gereken ilgi ve alakayı gösterin
Saçlarınız çok kıvırcık ya da kabarık ise ya saç bakım yağları ya da saç bakım kremleri ile onlara şekil verin. Kendi hallerinde olmasına ve elektriklenmesine asla izin vermeyin.
(Saçlarımızın Elektriklenmemesi için ne yapmalıyız?  adlı yazımıza da göz atabilirsiniz)

Saçlarınızın yağlanmasına izin vermeyin
Saç tipiniz ve deriniz yağlanmaya müsait bir yapıda olabilir. Bazılarımız 2 – 3 günde 1 defa bile banyo yapsak saçlar yağlanmaz. Ama bazılarımız var ki, günlük saç yıkaması gerekir. Eğer sizin de saç deriniz fazla yağ üretiyorsa mutlaka saçlarınızı her gün yıkayın.

Saç kırıklarını her ay düzenli olarak aldırın
Kırık, çatallaşmış saçlar direkt olarak dikkat çeker. Saçlarınızı tararken daha yumuşak ve saçlarınızı kırmayacak bir saç fırçası kullanmanız ve ayda bir kere kırık uçları aldırmanız gerekir.

duz sac-kadin

Hacimli saçlar
Seyrek ve ince telli saçlarınız varsa mutlaka hacimli gösterecek ürünler kullanmalısınız. Yapışmış ve az görünen saçlar sizi hem çirkin hem de bakımsız bir halde görünmenize neden olur.

Kepekli saçlardan kurtulun
Saçlarınızda kepek varsa bu saç derisinden kaynaklanan bir problem olduğunu unutmayın. Eğer sürekli saç dipleriniz kepekli ise buna mutlaka bir çözüm yolu bulmaya çalışın.

Ter kokusunu ortadan kaldırın
Vücut yapınız ve kilonuz aşırı terleme yapıyor olabilir. Ancak bunu önlemek için birçok alternatif vardır. Koltuk altı veya ayak kokunuz varsa ve bu kozmetik ürünlerle geçmiyorsa mutlaka bir doktora görünün.

Manikürlü ve ojeli tırnaklar

Kadının en özel ve en güzel uzuvlarından olan ellere de gerekli bakımı yapmalı ya da yaptırmalısınız. Uzunlu kısalı tırnaklarınızı mutlaka aynı boyda kesmeye özen gösterin. Kenarlarında oluşan etleri muhakkak haftada bir de olsa alın. Ojelerinizi maksimum 2 günde 1 yenileyin ya da rengini değiştirin. Uçlarından çıkmış ojeli eller oldukça bakımsız görünür.

bakimli-kadin-14

Şiş gözlerle dolaşmayın
Ağlamış olabilirsiniz. Ya da uykunuzu alamamış veya çok fazla uyumuş da olabilirsiniz. Bu 3 ihtimal içinde gözlerinizin şişmesi normal bir durumdur. Ancak normal demek yeterli bir davranış değildir. Şiş gözler ilk dikkat çekecek yerdir. Karşınızdakinin aklına “ne oldu acaba?” diye  soru sormak geçmiyor değildir elbette. Şiş gözler için mutlaka bir şeyler yapmalısınız. Örneğin çaya bandırılmış pamukla gözünüze koyup 4 – 5 dakika bekletip dinlendirebilirsiniz. Şiş gözlerin üstesinden gelebilecek diğer  8 yöntemimize buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı ve yumuşak eller

Bir kadının elleri inşaat işinde çalışan bir erkeğin ellerine asla benzememeli. Eğer cildiniz çok yağlı değil ve sabundan hemen etkilenip kuruyorsa muhakkak cilt tipinize uygun bir el kremi kullanın.

bakimli-kadin-12

Akmış ya da etrafına dağılmış makyaj
Eğer makyajınızın aktığını veya etrafına bulaştığını fark ettiyseniz hemen müdahale edin ve makyajınızı tazeleyin. Çünkü bozulmuş makyaj sizi pasaklı ve özensiz gösterecektir.

[ads2]
Far kullanımı
Gözlerinize kullanacağınız farın rengini ve uygulayacağınız miktarı giysinize göre kombine etmeye özen gösterin. Size mavi far çok yakışıyor diye her kıyafetle mavi far kullanmayın örneğin.

Diş bakımı
Dişler konuşurken bakıldığından dolayı temiz olması çok önemlidir. Dişlerinizde herhangi bir kalıntı, tartar ya da  leke olmamasına özen gösterin. Ağzınızda koku yapan çürük diş varsa mutlaka bir diş doktorundan randevu alın.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz