Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Bakımlı Kadın

Bakımlı Kadının 9 İşareti

Asıl olan “bakımlı kadın” ya da “bakımlı” denildiğinde bizim bu ifadeden ne anladığımızdır. Bakımlı olmak için veya bizim hakkımızda bu bakımlı bir kadın denilmesi için ne yapmalı veya ne yapmamalıyız?
Bakımlı olmak kesinlikle tabiri caizse “Kokoş” olmak değildir. Bakımlı bir kadın kuaförden çıkmayan kadın anlamı da taşımamaktadır.
Kendine bakım yapan, gerekli özeni gösteren, kişisel temizliğine ve giyimine gösterilen titizliktir “bakımlı olmak”. Yani bakımlı olmak için ne çok fazla boş zamana sahip olmalısınız ne de çok zengin. Her zaman ve her yere uyum sağlayabiliyor ve hoş görünmeyi seviyorsanız işte siz Bakımlı Bir Kadın‘sınız.Bakımlı Kadın

Sizin için bakımlı kadının 9 kriterini paylaşıyoruz.

1. Güzel saçlar

Bir kadını gösteren yüzüne anlam katan bir özellik de saçlarıdır. Gözleriniz, burnunuz veya makyajınız ne kadar güzel olursa olsun saçlarınız darma dağın, yağlı ise bir anlam ifade etmez. Saçlar her zaman düzgün şekilde ve temiz olmalıdır.

2. Hoş bir saç modeli

Sofistike veya çok dikkat çekici yerine daha sade, hafif bukleli veya düz saçlar her durumda kullanılabilir.

3. İdeal bir cilt

Cildinizin sıcaktan veya soğuktan kurumasını/çatlamasını kontrol altına almalı ve gerekli miktarda nemlendirmelisiniz.
Kurumuş ağız çevresi veya kuru eller sizi oldukça itici gösterecektir.

4. Kaşlar

Kaşlarınızı eğer aldırıyorsanız muhakkak 1 yada 2 haftada bir yeni çıkan kaşları aldırmalısınız. Hepimiz biliyoruz ki yüze ilk baktığımızda karşımızdankinin kaşlarının şekli ve bakımı oluyor. O yüzden gözü gösteren kaştır deyip altta küçük bir maki olmasına izin vermeyin.

5. Makyaj

Kadınların vazgeçmediği bir unsurdur makyaj. Bakımlı olmak istiyorsanız yüzünüze gözünüze renk katmanız gerekecektir. En ideali ve en güzeli ise makyajın abartısız ve yüze göre yapılmış olmasıdır.

Profesyonel Makyajın Püf Noktaları yazısı için tıkla!!!

6. Bronz bir ten

Bembeyaz bir cilt insanı ruh gibi gösterir. Hatta sizin bile başınıza gelmiş olabilir. Allık sürediğiniz bir gün size “Hayr’ola hasta mısın? benzin solmuş.” şeklindeki ifadeler.Bakımlı Kadın

7. El ve tırmaklar

Eller kadında öznemli bir uzuvdur. Biriyle tokalaştığınızda, sigara tuttuğunuzda veya elleriniz masanın üzerinde durduğunda yüzden sonra ikinci bakılan yer ellerdir. Elleriniz her zaman yumuşak, tırnaklarınız her zaman temiz ve bakımlı/manikürlü olmalıdır. Kesinlikle Ojeniz taze ve asla yarısı soyulmuş yarısı ojeli olmalıdır.

8. Giyim

Bakımlı bir kadın her ortamda oturmasını, kalkmasını ve yerine göre giyinmesini bilmelidir. Normal bir alışverişe çıktığınızda düğüne gider gibi giyinmemeli özel bir davete de spor kıyafetle gidilmemelidir.

9. Güzel Koku

Teninize uygun bir koku bulmalısınız. Sizi kokunuzla tanımalılar. Bir parfüm herkesde farklı kokar. Bu parfüm şu kişide çok güzel kokuyor deyip onu kendinizle eşleştirmemelisiniz. Teninize uygun kokuyu bulmalı çok ağır bir aromasının olmamasına dikkat etmelisiniz..

Size tavsiye edeceğimiz öneriler şimdilik bu kadar. Sizin de bizimle ve diğer kadınlarla paylaşmak istediğiniz tavsiyeleriniz varsa yorumlara ekleyebilirsiniz…

Bakımlı Kadınların Güzellik Sırları yazısına gitmek için tıkla!!!

Bakımlı Kadınların Güzellik Sırları adlı makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz