Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Bahar Mevsimini Zinde Geçirmek İçin Ne Yapmalı?

Her yıl olduğu gibi bu yılda bahar mevsiminde havalar yavaş yavaş ısınmaya başlıyor. Bu yüzden hava değişimine bağlı olarak insanın vücudunda da birtakım değişiklikler meydana geliyor. Bunların başında; sürekli yorgunluk hissi, eklem ağrıları, bitkinlik hissi, ve sürekli uyku hali. Özellikle de sürekli uyuma isteği hem çocuklarda hemde yaşlılarda görülen en belirgin özelliktir. Peki baharı zinde geçirmek için ne yapmalı? Nelere dikkat etmeli? Nasıl beslenmeli? Hepsini kadının kitabı.com olarak araştırdık.

1 . Güne mutlaka kahvaltıyla başlayın
Eğer kahvaltıyı başlamazsanız vücudunuz gün içinde harcayacağım enerji bulamayacak ve daha da yorgun hissetmenize neden olacaktır. Ayrıca sabahları doğru kahvaltı ile günün enerjisini kazanacak ve metabolizmanızın, sindirim sistemimizin çalışmasına yardımcı olacaktır. Kahvaltıda mutlaka yumurta, peynir, zeytin ve tahıllı ekmek yemeye özen gösterin .

2. Kafeinli ve asitli içeceklerden uzak durun
Hepimiz biliyoruz ki kafein vücuttaki demir ve diğer minerallerin emilmesinde engel teşkil eder. Ayrıca vücutta bulunan kalsiyumun da idrarla atılmasına neden olur. Bu yüzden asitli ve kafeinli içeceklerden uzak durmaya özen gösterin. Kahve içmek istersiniz de 1 -2 fincandan fazla tüketmeyin.

3. Bol bol su için
Baharda hava ısısının artması ile birlikte vücutta nem kaybı olur ve ciltte kuruma başlar. Yeterli derecede su tüketimi sağlanmazsa halsizlik, kabızlık, bağırsak tembelliği gibi kişiyi rahatsız edici faktörler meydana çıkar.

4. Güçlü bir bağışıklık sistemi için yoğurt ve kefir tüketin
Fermente edilmiş süt ürünlerinden yoğurt ve kefir mutlaka günlük olarak tüketmeye özen gösterin. Daha iyi bir kemik yapısı için ve güçlü bağışıklık sistemi için her gün 1 kase yoğurt tüketimi tavsiye ediliyor.

5. Her gün mutlaka yürüyüş yapın
Spor yapmak insanı dinlendirir ve dinçlik hissi verir. Ayrıca yediğimiz besinlerin sindirimini kolaylaştırır. Bağırsakların hareket etmesini sağlar. Açık havada yapacağınız hızlı tempoda yürüyüş daha sağlıklı olmanızı sağlar. Bu tavsiyelere uyarsanız baharı da rahat atlatmanızı sağlayabilirsiniz.
Kadının kitabı.com özel haberidir izinsiz olarak kullanılamaz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz