Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Kasım 2018

Bacaklar İçin Kolay Egzersiz

Mankenlerin sütun gibi bacaklarına imreniyor ve her aynanın karşısına geçtikten sonra kendinize kızıyor ve tembelliğinizle yakınıyorsanız size daha ince bacaklara sahip olabileceğiniz tek bir egzersiz hareketi öneriyoruz.
Egzersizi yapmaya başladıktan bir hafta sonra bile gözle fark edebileceğiniz bir sonuç elde edeceksiniz.
Bu hareketi yapmak çok kolay, eğlenceli ve etkili. Kendinizi duvara yaslayıp yaptığınız için bacak kasları ile birlikte aynı anda göbek kaslarını da çalıştırıyor.

Spor Eğitmeni Jennifer Cassetta’nın sporcularına evde yapmalarını tavsiye ettiği ince bacak egzersizini adım adım sizlerle paylaşıyoruz.

1. Adım: Kendinizi altınızda halı veya kilim olan bir duvara dik bir şekilde yaslayın. Halının altından kaymadığına emin olun.Ayrıca bu hareketi yanınıza çay, kahve ve bir kitap alarak daha eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz.

[ads1]2. Adım: Sırtı dimdik bir şekilde duvara sabitledikten sonra sağ bacağı bükerek diğer bacağınızı uzatıp ve esnetmeye başlayın.

3. Adım: Bu adımda karın kaslarını iyice sıkıp sol bacağı düz bir şekilde kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın ve  yere değmeden  aşağı indirin. Ancak sırtınızın duvara tam düz bir şekilde temas etmesi hiç eğilmemesi gerekmektedir. Bu egzersizi her bir bacak için en az 15 defa tekrarlayıp istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz