Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Aşk Mı Tutku Mu?

Aşk… Belki de hayatımızda yaşayabileceğimiz en güzel duyguların başında geliyor. İnsanın içi kıpır kıpır oluyor adeta. Ve sığmıyor içi dışına adeta içi dışından bir beden büyükmüşçesine. Bu aşk ister karşı cinse, isterseniz çocuğunuza isterseniz de herhangi bir nesneye karşı duyun. Bu kural değişmez. Bu her zaman böyledir. Bu eskiden de böyleydi, şimdi de böyle ve bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir. Ancak bunun bu şekilde devam edebilmesi için aşkın olmazsa olmaz şartlarından bir tanesi vardır. O da tutkudur. Evet, aşkı gerçekten aşk yapan ve içine gerçek anlamda aşk tadı katan şey tutkudur. Aşkın en olmazsa olmazı tutkudur.

Öyle birkaç günlük ya da birkaç dakikalık sevgilerin adı değildir aşk. Tutkuyla bağlanılan, her şeyini ortaya koyarak hissedilen ve gerekirse canını bile feda edebilecek derecede olan tutkulu sevginin adıdır aşk. Aşk ve tutku. Aynı et ve tırnak gibi. Nasıl ki etinizi ve tırnağınızı birbirinden ayıramıyorsanız aşkı ve tutkuyu da birbirinden ayıramazsınız. Aşk ve tutku ne zaman birbirinden ayrılır işte o zaman ne aşk, aşk olur ne de tutkunun herhangi bir anlamı kalır. Tutkusuz aşk adeta tuzsuz yemek gibidir. Tuzsuz yemeğe eklediğiniz tuzun tadını bile vermez tutkusuz aşk.

Tutkunuzu aşkın içinde o kadar iyi yoğuracak ve o kadar iyi eriteceksiniz ki adeta suyun içindeki vitamini erittiğiniz gibi yapacaksınız. Suyun içindeki vitaminin faydasını alırız ama tadını almamız mümkün değildir. İşte siz de ne zaman tutkunuzu aşkınız için kullanır ve bu aşkın için eritirseniz tutkunuzu işte ancak o zaman aşkın tadını alır ve aşka ancak o zaman doyamazsınız. İşte artık bu aşamadan sonra sevginiz aşka dönüşmüş ve siz de gerçek anlamda bir seven olmuşsunuz anlamına gelmektedir. Aksi takdirde duyduğunuz sevgi, sevgi olarak kalacak ve içinde tutku olmadığı müddetçe de aşka dönüşmesi mümkün olmayacaktır. Sırf bu yüzden kimi severseniz sevin asla tutkusuz sevmeyin ve bırakmayın onu asla bir ömür. Evet, tutkuyla tuttuğunuz eli bir ömür bırakmayın.
kadininkitabi.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz