Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Kasım 2018

Arı Soktuğunda Ne Yapmalı?

[ads2]Yaz gelmesiyle beraber etraf yeşerdi çiçekler açtı. Dolayısı ile de sinekler, böcekler ve arılar da sezonu açtı. Sıcak havalarda ter kokusuna karşı hepimiz deodorant ve parfüm sıkıyoruz. Bunların içindeki çiçek esansı da doğal olarak arıları size doğru çekiyor ve onların iştahını kabartıyorsunuz. Sonuç olarak da arının sizi sokmasına neden olabiliyorsunuz.
Elbette arılar sadece güzel kokuyorsunuz diye sokmazlar. Örneğin onlara zarar vermeniz ve öldürmeniz de arılarn sizi sokmasına ısırmasına neden olacak en garanti yöntemdir diyebiliriz.

Arının sizi sokmasının sebebi ne olursa olsun yapılacak şey daima aynıdır. Eğer bir arı tarafından sokulduysanız ne yapmanız gerekir Kadininkitabi.com olarak araştırdık ve sizler için yazdık.

ari sokmasi 2

[ads1]Arı sokması durumunda ne yapılır?

Eşek arısı ya da bal arısı fark etmez. Arının soktuğu yerde bulunan arının iğnesini bir cımbız yardımıyla çıkartmalı ve ardından o bölgeyi sabun ve bol su ile güzelce dezenfekte edilmelidir. Arının ısırdığı bölge de zehirin daha fazla yayılmaması ve şişliğin artmaması için ısırılan bölgeye buz konmalı ve şişliğin olması önlenmelidir.

Ancak bazı kişilerin bünyesi daha alerjik olduğu için arı sokmaları onlar için ölüm derecesinde tehlikeli olabilir. Bu yüzden eğer kişi de alerjik reaksiyon olursa derhal acil servise gitmelidir.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz