Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2018

Annenle Yapabileceğin 5 Eğlenceli Aktivite

[ads1]Anne demek can demek! Anne olmakla annen olması çok farklı bir şey. Bunu kendi çocuğu olan kadınlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklar. Gözünden bile sakındığın bebeğin ilk okul yıllarında yanından ayrılmayan ana kuzusuyken biraz büyüdükten sonra anneyle artık yapacağı bir şey yok gibi ondan uzaklaşıyor. Aslında anne bir arkadaştan bir dosttan hatta kanka dediğiniz canınızdan çok sevdiğiniz bir kişiden bile daha çok seviyor sizi. Hem de yaptığınız her hatanızla, hiçbir zaman yüzünüze vurmayacak şekilde. Sizi utandırmadan daima destek olarak hep yanınızda. Zaman geçiyor siz büyüyorsunuz anneniz yaşlanıyor. Asla artık onunla yapabileceğimiz bir şey kalmadı diye düşünmeyin. Aslında annenizle çok güzel ve özel şeyler yapabilirsiniz. Biz Kadının Kitabı.com olarak bu yazımızda annenizle çok eğlenceli geçirebileceğiniz 5 aktiviteyi sizler için hazırladık.

1. Alışveriş yapmaya birlikte gidin!

Annenizin  belki zevkleri artık sizle uymuyordur. Ancak anneniz sizin tarzınızı az çok biliyor ve bunun benimsemiştir. Bu yüzden annenizi de yanınıza alarak alışverişe çıkın. İstediğiniz kıyafetleri ve ayakkabıları deneyin. Onun da fikrini mutlaka alın. Gerçekten size yakışıp yakışmadığını ancak anneniz size yüzde 100 doğru söyler. Çünkü siz onun kızısınız. Arkadaşınız olsa kırılmasın üzülmesin diye  beğenmese de beğendim der. Hepimiz aslında öyle yapıyoruz değil mi 🙂

2. Örgü örmeyi deneyin!

Aslında artık çok gereksiz bir iş olsa da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak kadar insanı oyalayan bir şey. Her anne mutlaka örgü örmeyi biliyordur. Zamanında sizin için az kazak, hırka örmemiştir. Sizde annenizin gösterdiği teknikleri uygulayarak çok basit ve güzel bir atkı örebilirsiniz. Sonuçta örgü atkı hala  kullanılabiliyor.

anne

3. Eski sandıkları karıştırın

En  eğlenceli şeylerden biri de uzun  zamandır hiç bakılmamış kurcalanmamış bir şeyleri tekrar gün yüzüne çıkarmaktır. Annenizin  mutlaka sakladığı asla atmayacağı şeyler vardır. Bunlardan  biri de sizin bebeklik giysilerinizden ve patiklerinizden biri mutlaka içindedir. Anneniz size bunları gösterirken sizin küçüklüğünüzü o anılarla tekrar yaşamak ve gözünüzde canlandırmak çok güzel ve duygulu bir zaman geçirmenizi sağlayacak.

4. Onu sizin  gittiğiniz mekanlara ya da bir kafeye götürün

Annenize hayatınızda neler yaptığınızı nerelere gittiğinizi gösterin. Hayata dair görüş ve isteklerinizden bahsedin. Ne yapacağınızı ne yapmanız gerektiğini sorun dertleşin. Onun mutlu ve sizinle nasıl gurur duyduğunu gözlerinden okuyacaksınız. Bu konuşma size de iyi gelecek….

[ads2]
5. Yemek yapmanın püf noktalarını öğrenin

Kadın dediğin barbie bebek gibi olmamalı. Sadece süslenip püslenip gezen bir kadın asla mükemmel bir kadın değildir. Kadın dediğin hem bakımlı hem de becerikli olmalıdır. Eğer erkek gibi sabahtan akşama kadar çalışıp bir de eve gelince hazır yemek sipariş ediyorsanız hiç bir özelliğiniz olmadığı gibi eksik de sayılırsınız. Bu işi en iyi yapan yılların tecrübe sahibi  anneniz size yemekle ilgili her şeyi öğretmeye hazır. Annenizle boş bir zamanınızda mutfağa girin ve en sevdiğiniz şeylerin nasıl yapıldığını ustasından öğrenin…

Eğer sizinde annenizle birlikte yaptığınız eğlenceli şeyler varsa  yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz