Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Ağızdan Soğan Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer?

Yemeklerin  yanında, özellikle de ızgara usulü et /balık  ya da sulu yemeklerin yanında  soğan ve sarımsak yemek oldukça iştah açıcı ve lezzet vericidir. Yerken harika hissediliyor ancak işin kötü tarafı yemek bittikten sonra kendimizin ve yakın çevremizdekilerin hissettiği o yoğun itici koku oldukça rahatsız edici bir durum oluşturuyor.
Bazen pastırmalı kuru fasülyenin yanında harika gittiğini bildiğimiz halde kuru soğanı yemiyoruz. Peki bu kokulu ama güzel lezzetten ömür boyu mahrum mu kalınmalı? Evlenene kadar sevgilim  var, evlendikten sonra da eşim  var diyerek asla yiyemeyecekmiyiz? Soğan veya sarımsak yedikten sonra ağız kokusuna nasıl çare olabilirsiniz biliyor musunuz?
Eğer hala ağızdaki soğan sarımsak kokusunun  nasıl geçeceğini bilmiyorsanız Kadının Kitabı.com olarak sizi bu dertten kurtarıyor ve kokuyu nasıl gidereceğinizi sizler için paylaşıyoruz.Ağızdan Soğan Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer?

Soğan/Sarmısak Kokusunu Bastırma Yolları

Ağızdan soğan ve sarımsak kokusunu yok etmek için  yapmanız gereken birkaç önerimiz var. Bunlardan herhangi birini uygulamanız yeterli olacaktır.

1. Maydanoz çiğnemek

Kebabın yanında soğan olmazsa olmaz. Kebabı soğanla birlikte yediniz ve yemek bittikten sonra yapmanız gereken tek şey taze maydanoz yaprak ve sapından bir tutam alıp ağızda güzelce çiğnemek. Maydonozu dişlerinizin her biriyle özenle sağa sola götürerek çiğnemeli ve ardından yutulmalıdır. Bu sayede ağzınızdaki soğan kokusu geçecektir. Üzerine bir bardak tavşan kanı çay da harika gider 🙂

 

2. Süt içmek

Soğan ve sarımsak tükettiğiniz zaman eğer yakınınızda ya da hemen elinizin  altında maydanoz bulamamış olabilirsiniz. Süt de aynı işlevi görmenize yardım edecektir. Soğan ya da sarımsak yediğinizde yemek bittikten sonra 1 çay bardağı içeceğiniz süt  midenizdeki o kokuyu alacak ve ağzınızın buram buram soğan/ sarımsak kokmasına engel olacaktır. Tabi sütü içerken önce ağızda çalkalamalı ondan sonra yutulmalıdır.agizdaki-sogan-sarimsak-kokusu-nasil-gecer-giderilir

4. Diğer alternatifler

Eğer bunların ikisini de yapamıyor ya da ulaşamıyorsanız naneli sakız çiğneyebilir, karanfil çiğneyebilir ya da dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki bu yöntemler sadece ağzınızdaki kokuyu biraz hafifletecektir. Mideden gelen kokuyu çok da bastırmayacaktır.
Eldeki soğan sarımsak kokusunu  geçirmek için de bu yöntemleri uygulayabilirsiniz…

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Uğur dedi ki:

    1litre ice tea şeftali veya başka meyve için gerçekten gittiğini göreceksiniz

Yorum Yaz