Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

Adet Sancısına İyi Gelen Çay Tarifi

[ads2]Adet döneminde birçok kadının karın ağrısıyla gerçekten şiddetli bir biçimde başı belada. Bazıları hiç ağrı sızı duymazken bazılarımız resmen adet sancısı yüzünden yatak döşek yatar vaziyette bulıyor kendini. Her karın ağrısında ağrı kesici kullanmak aslında çok da mantıklı bir yaklaşım ve davranış değil. Bazı kadınlarda adet sancısını bile kesintiye uğratabiliyor. İlaç içtikten sonra nedense kan gelmiyor ve dengesizlik de işte buradan başlıyor.

Eğer siz de adet dönemlerinizde karın ağrınızı ilaç yerine doğal olarak bitkisel yollarla kesmek isterseniz Suna Dumankaya’ nın önerdiği kekikli çayı deneyebilirsiniz.

[ads1]Malzemeler ve hazırlanışı

1 Tatlı kaşığı kuru kekiği Kaynar haldeki 200 ml. (1 su bardağı) suyun içine atın ve 5 dakika demlenmesini bekleyin ve sıcak sıcak için.
Bu çay adet ağrısına birebirdir diyen Suna Dumankaya ayrıca mümkünseaçık havada yürüyüş yapmanın da ağrının hızlı geçmesine yardımcı olacaktır diyor.
Ayrıca Kadininkitabi.com olarak bu dönemde “zaten çok kan kaybediyorum, kan şekerim düştü.” gibi kandırmaca cümlelerle kendinizi aldatmayın. Ne kadar çok çikolata ve tatlı şeyler yerseniz o kadar kilo almanıza neden olacaktır. Elbette adet döneminde gerçekten de kadın olarak hepimiz tatlı şeyleri yemeyi çok severiz ancak her şeyi tadında bırakarak sınırlı bir şekilde yemeye özen göstermelisiniz.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz