Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Adet döneminde seks yapılabilir mi?

Kulağa gerçekten hoş gelmesede iğrenç de gelse bu konu hakkında gerçekten çoğumuz üzerinde düşünüyoruz.  Bir kadın olarak söylemek gerekirse adet döneminde cinsel ilişkiye sıcak bakmıyoruz.   Erkekler bizim her halimizi görmemeli, bazı şeyler hayatımızda sır gibi saklanmalı. Alenen ortada olmak  demek mutlu olmanın anahtarı değildir. İslam dinine göre adet döneminde cinsel ilişkiye girmek caiz mi diye sorarsak  araştırdığınız üzere caiz değildir. Kadınların regl döneminde  kocası ile de olsa cinsel ilişkiye girmesi kesinlikle haramdır.  Zaten adet dönemi ayda bir kez olup maksimum beş gün sürer. Bu da kadının yenilenmesini dinlenmesini sağlar. Neden bu dönemde de ilişkiye girilsin ki?

adetliyken sevisme

Doktorlar adet döneminde ilişkiye girme konusunda ne söylüyor?

Bir çoğumuzun caiz mi, helal mi, haram mı olduğuna bakmıyor. Adet döneminde ilişkiye girmenin sağlık açısından bir zararı olup olmadığına daha çok yoğunlaşıyor ve bu konuda merak ediyor.  Doktorların bazıları bu konuda sağlık bakımnından bir problem olmayacağını söylerken bazı doktorlar bunun zararlı da olabileceğinin altını çiziyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Banu Duru Suiçmez, ise kesinlikle önerilmediğini sağlık açısından bazı olumsuzlukları olduğunu söylüyor. Detayları videodan izleyebilirsiniz.

Ayrıca adetliyken hamile kanılır mı sorusuna da cevap veren Dr. Banu Duru Suiçmez, bunun mümkün olduğunu, kimsenin buna güvenerek korumasız ilişkiye girmemesini uyarıyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz