Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Aç Karnına Yenmemesi Gereken 3 Şey

[ads1]Yaz kapıda ve diyet listeleri öğünleri hazırlandı. Bu durumda günün en önemli ve en değerli öğünü olan sabah kahvaltısında da birçok kısıtlama ve ayrım yapmaya başladınınız.  Bu yazımızda diyetisyen Sibel Akçalı aç karnına yenilmesi zararlı olan 3 yiyecek ve içeceği Kadının Kitabı.com okuyucuları için yazdı.

İşte açken uzak durulması gereken o 3 şey.

Muzlu yoğurt

Çok yaygın bir bilgi olmamasına karşın sabah aç karnına muzlu yoğurt tüketiminin kardiyovasküler rahatsızlıklara (yani kalp ya da kan damar hastalıklarını içeren hastalık grubu için söylenen genel bir tabirdir. Diğer bir ifadeyle dolaşım sistemini etkileyen herhangi bir hastalık.) neden olabilme riskini taşımaktadır. Yoğurt kalsiyum bakımından oldukça zengin bir yiyecek olmasına karşın aç tüketildiğinde mide asitleri ile etkileşime girdiğinden dolayı birtakım faydalarını kaybediyor. Bu yüzden yoğurttan tam fayda sağlamak için yemeklerle veya yemeklerden 1 2 saat sonra tüketilmelidir.

portakal suyu

Portakal ve greyfurt suyu

İçinde bulunan meyve asiti gastrit ve bazı alerjik tepkimelere yol acabilmektedir. Her ne kadar yabancı filmlerde sabahları kahvaltıda taze sıkılmış portakal suyu içilse de aslında kahvaltıyla birlikte portakal suyu tüketmemek gerekiyor.

Asitli gazlı içecekler

Belki birçok yetişkin sabahları kola, fanta gibi asitli içecek tüketmek yerine çay tercih etsede yeni nesil çaydan çok asitli içeceklere yöneliyor. Örneğin sabahları eline bir tost alıp yanında kola içmeyi seçiyor.
[ads2] Sabahları mide boşken direkt suni ve zararlı madde içeren asitli- gazlı içeceklerden uzak durmak gerekiyor. Ayrıca içinde bulunan şeker oranı, gazlı oluşu ve soğuk içilmesinden dolayı rahatsız etmiyor hızlı bir şekilde tüketiliyor ve bu da kan şekerinin aniden yükselmesi ve sonucunda da aniden düşmesine neden oluyor.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz