Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2018

Abiye Nasıl Seçilmeli? Ne Tür Abiyelerden Uzak Durulmalıdır?

Hiç şüphesiz ki bayanlar günlük yaşamda kıyafet seçerken o kıyafetlerin son derece uyumlu ve şık olmasına son derece özen gösterirler. Günlük kıyafetleri seçerken bile çok zorlanan ve tabir yerindeyse ince eleyip sık dokuyan bayanlar; konu düğün, toplantı yemeği, nişan ya da özel bir gece olduğunda neler yapar nasıl zorluklarla kıyafet seçer varın siz düşünün. İşte bizler bu yazımızda sizlere bu konuda az da olsa yardımcı olabilmek ve seçiminizi kolaylaştırabilmek adına biraz araştırma yaptık ve araştırma sonuçlarımızı, araştırma sonucunda edindiğimiz bilgileri sizinle paylaşmaya karar verdik.

İlk olarak abiye denildiği zaman aklımıza abartılı ve çok uç noktalarda olan elbiseler gelmemelidir. Çünkü abiye kıyafetler kullanılacağı yere göre değişiklik gösterir. Mesela eğer bir kokteyle gidecekseniz sade, klasik ve daha kısa elbiseler tercih edebilirsiniz. Ancak bir düğüne gidecekseniz bu tercihlerinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü düğüne gidecekseniz uzun, abartılı ve şık bir elbise, frapan bir kıyafet seçebilirsiniz. Eğer sosyal çevreniz hareketli ve sürekli arkadaş toplantılarına, gece davetlerine katılıyorsanız dolabınızda birkaç tane abiye kıyafetiniz var demektir. Ancak çok hareketli bir sosyal çevreniz yoksa ve aniden bir arkadaş toplantısına çağrıldıysanız muhtemelen dolabınızda böyle bir kıyafet yoktur ve bir kereliğine giymek için de modası geçecek bir elbise almak çok mantıklı olmayacaktır. Bu konuda, sizlere zamanı geçmeyen, şık ve kısa bir elbisenizin olmasını öneririz. Örneğin güzel ve şık siyah bir elbise ve bununla uyumlu bir ayakkabı ve takılar zamanı geçmeyecek abiyelerdendir.

uzun-kollu-abiye-elbise-modelleri-kiz

Farklı şekillerde ve farklı kumaşlardan tasarlanan uzun kollu abiye elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Düşünülenin aksine bu tarz elbiseleri sadece kapalı bayanlar tercih etmemektedir. Bu tür elbiselerde kollar uzun olmasına rağmen sırt ve göğüs dekoltesinin konulmuş olması bu elbiseye tamamen farklı bir hava katmaktadır. Bu sayede bu tür elbiseler aynen diğer elbiseler kadar ilgi çekmekte ve alıcı bulabilmektedir. Uzun kollu abiyelerin de değişik tasarımları vardır. Derin sırt dekoltesi ve göğüs dekoltesi içeren modeller bu tür değişik modellere uygun olarak verilebilir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz