Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

2016 Fitness Trendleri

Her gün ya da gün aşırı yapılan egzersiz, sportif hareketler ve aktiviteler ile zımba gibi bir vücuda kavuşabilirsiniz. Spor salonlarında yağ yakmak için saatlerce uğraşıyor, ter döküyor, yoruluyorsunuz. Peki evde, dışarıda ya da salonda yapılan egzersizlerde bu senenin modası neler? İngiltere’de mevcut egzersiz dersleri veren sınıflarda ve aktif dans aktivitelerinde hangi fitness trendleri bu sene görülecek?

Yoga, pilates ve Viking eğitimleri bu sene de var olacak. Viking dersleri çok eğlenceli geçecek ve çok kalori yaktıracak. Pilates topu ile eğlenerek aynı zamanda fazlalıklardan kolayca kurtulacaksınız. Hoolio trendi denilen müzik eşliğinde egzersiz direnç bantları ile yapılan adım atma hareketleri de çok zevkli ve trend fitness hareketlerinden biri olacak. Hoolie de bir fitness uygulaması, arkadaşlarınızla canlı video görüntüsü eşliğinde karşılıklı aerobik yapabiliyorsunuz.

Android cihazlar üzerinden kısa bir süre önce başlatılan Yaye uygulaması da kışın kasvetini üzerinizden atacak 2016 spor yeniliklerinden biri. Sesli yanıt sistemi ile size haftanın hangi günlerinde spor yapmanız gerektiğini bildiren bir uygulama. Örneğin ‘haftada 3 kez dışarı çıkıp yürüyün’ diyor. Arkadaşlarınızla spor grubu oluşturup hedef belirleyin. Bu uygulama size en uygun aktiviteyi haber verecektir. Spor ve egzersiz resimlerini çekip grupta da paylaşabilirsiniz.

Trambolin parkları nadir de olsa belli yerlerde var. Açık havada spor alışkanlığı sağlık için daha etkili ve faydalıdır. Bu yerleri bulamasanız bile çocuklar için hazırlanmış sıçrama – zıplama parkları ve oyun alanlarında bol bol sıçrayıp bol bol kalori yakabilirsiniz. Müzik eşliğinde dilediğinizce eğlenin ve hareket etmenin sınırlarını zorlayın. Büyük bir kardiyo egzersizi etkisi yaratır ve çekirdek kasları güçlendirir. Fitness tekniklerinden bir diğeri de ev ortamında ya da stüdyoda yapılan esneme germe egzersizleridir. Çekirdek kas gücünü harekete geçiren, bar uygulamaları, bale, pilates ve yoga da bu seanslara dahil edilir.

Dans dersleri ruhsal ve fiziksel açıdan en eğlenceli ve etkili aktivitelerdir. Bollywood tarzı Hint dansları özellikle en fazla kalori harcayabileceğiniz aktivitelerdendir. Tango, Hint, solo salsa dans derslerine ister stüdyoda sınıfça katılın ister eğitim CD’sini alıp evde uygulayın. Engelli egzersizler en fazla yağ yakan hareket kapasitesi yüksek enerji dolu egzersizlerdendir. Kadınların bu konuda korkmasına gerek yok. Eğlenceli engelleri geçerken atlayacak, zıplayacak, değecek, koşacak ve ter dökeceksiniz. Eğitmenden sıkı bir ders alındığı takdirde yarışlara bile katılabilirsiniz.

Olimpiyat oyunları ve karnavalları hatırlayın. Kickboks da 2016 yılının en trend sporlarından biri olacak. Eğlenceli ve hareketli samba müzikleri eşliğinde 45 dakikalık kickboks egzersizi ile karşınızdakine direnç gösterirken bolca kalori yakacaksınız. Tüm düzeylerde fitness derslerinde boks antrenmanlarına katılabilirsiniz. Önce ısınma egzersizleri yapılmalıdır. Kült Latin danslarından Zumba da eğlenceli, hareketli ve vücudu esneten faydalı egzersizlerden biridir. Dans spor dalına da girer. Aqua Zumba derslerinde suyun altında ya da duşun altında bu dans hareketlerini yapacaksınız. Bedeniniz kıvrılıp esnerken her açıdan mutlu olacaksınız.

Temel dans hareketlerini öğreten binlerce dans kursu var. Hem arkadaşlarla gittiğiniz gece kulüplerinde hünerlerinizi sergileyecek hem de istediğiniz fit forma kavuşacaksınız. Yalınayak yapılan serbest egzersiz ve dans figürleri de oldukça işe yarayacak. Zumbanın bir türü olan Booiaka dans figürleri ile eğilip çömelme hareketleri bir seansta 700 kalori yaktırıyor. Diğer trend egzersizler; flabelos makinesi ile spor, yoga, jimnastik, sürünme, grup koşusu aktiviteleridir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz