Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

2015’in Trend Rengi: Marsala

[ads1]2014 yılının en tren rengi orkide moruydu. Bunu hepimiz gördük ve eşyalarımızda, makyajımızda fazlasıyla kullandık. Her yeni yıla özgü yeni  bir renk belirleyen Pantone renk akademisi, 2015 yılına özel olarak marsala rengini belirledi. Peki nedir bu marsala rengi?

marsala 6

Marsala ismini nereden alıyor biliyor musunuz?
İtalya’nın bir liman şehrinde marsala adında şarap üretimi yapılıyor ve bu yüzden de bu renge marsala deniyor. Tam bordo da değil tam kırmızı da değil ikisinin karışımı ile harika bir renk olan marsala 2015’ın yazında da kışında da oldukça tercih edilecek renkler arasında başı çekiyor desek yanılmayız.marsala 2

Şarap rengini anımsatan kızıl tonlardan oluşan marsala, kadın ve erkekler tarafından oldukça rağbet görecek gibi görünüyor. Çünkü bu renk erkeğe de yakışacak ve tamamlayacak türden.

[ads2]Ayrıca Pantone renk akademisine göre marsala kızılı, beyni, bedeni ve ruhu zenginleştici bir etki yaratıyıor. Marsala kızılını sadece kılık kıyafette kullanılacağını düşünmeyin. Marsala kızılı makyaj renklerinde ayakkabı, çanta hatta ve hatta ev dekorasyonunda dahi görmek mümkün olacaktır.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

marsala 3 marsala 4

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz