Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

2015 İlkbahar- Yaz Makyaj Trendleri

2015 İlkbahar- Yaz sezonunda güzellik  ve makaj trendleri nasıl ve hangi yönde değişecek? Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kadının Kitabı.com olarak hazırlağımızmakyaj trendleri raporumuzu mutlaka göz atın.

2015-makyaj-trendleri-6

[ads1]Maksimum doğallık
Biz kadınlar gün geçtikçe daha çok bilinçleniyor ve gerek olmadığı takdirde de daha az makyaj yapmaya özen gösteriyoruz. Moda uzmanları da bunu göz ardı etmeyerek güzellik anlayışını hiç olmadığı kadar doğal olmaya çekiyor. Artık defilelerde de, podyumlarda da sanki mankenlerin yüzünde hiç makyaj yokmuş gibi görünen yüzler tercih ediliyor ve kadınların doğal ve makyajsız da daha güzel olabileceğinin altı çiziliyor. Siz de 2015 İlkbahar- Yaz sezonunda güzellik  ve makaj trendlerini uygulamak istiyorsanız kendinizi kasmayın ve en doğal halinizi ortaya çıkarın.

2015-makyaj-trendleri-5

Lavanta gözler
Eğer geçmişe dönüp zihninizi kurçalarsanız geçen yılın en moda rengi orkide moru seçilmişti. Günlük hayatımızda kullandığımız birçok kozmetik ürününde açık moru tercih edebilirsiniz. Çünkü doğal yapılan bir yüz makyajını lavanta rengi ile bütünleştirdiğinizde ortaya oldukça saf ve masum bir görüntü çıkıyor.

2015-makyaj-trendleri-3

Kalın ve alınmamış kaşlar
Eskiden Adile Naşit gibi ince alınan kaşlar modaydı. Ancak günden güne bir doğallık trendi aldı başını gidiyor. Makyajda da doğallığı tercih eden modacılar kaşların da doğal hali ile kalmasını tercih ediyor. Kaşlarınızın doğal  hali bu yaz da oldukça moda olacak. Şimdiden kaşlarınızı almayı bırakın uzasınlar. Yeteri kadar kalın değilse de bir kaş kalemi ile daha kalın ve şekilli görünmelerini sağlayabilirsiniz.

2015-makyaj-trendleri-4

Grafik gözler
Gözler daima makyajda ön planda olmalı. Her zaman gözler belirgin hale getirilmeli diyen makyaj uzmanları yanınızda taşıdığınız çantanızda mutlaka göz kalemi ya da bir eyeliner bulundurun diyor.Bu gidişle siyah eyeliner’lar hiçbir zaman makyaj çantalarımızdan eksik olmayacak. Trendler ne kadar değişirse değişsin onun yeri sabit kalıyor, fakat uygulama şekli değişiyor. Geçtiğimiz sezonlarda karşımıza çıkan kedi gözü modasının yerine bu sezon daha kısa, belirgin ve gözü çevreleyen kontörler öne çıkıyor. Doğal makyaj alışkanlıkları yanında yüzde en çok dikkat çeken bölge yine gözler oluyor.

2015-makyaj-trendleri-2

Eskiye nazaran daha parlak bir cilt
Yağlı görünümlü ciltler 2015 ilkbahar yazında en çok tercih edilen güzellik trendleri arasında yerini alacak. Bundan sonra mat görünüm veren pudralara veda edin ve cildinizi parlatan  fondötenlere ağırlık verin. Hatırlarsanız geçen yıl yazdığımız bir yazıda 2014’ün en çok tercih edilen saç modası ıslak görünümlü modellerdi. Bu yılın da en çok sevilen ve kullanılan trendi ıslak görünümlü cilt olacak.

2015-makyaj-trendleri-

[ads2]Dikkat çekici gözler
Bu sezonda renk renk göz kalemlerini istediğiniz gibi gözünüzün hem altına hem de üstüne diledğiniz gibi  sürün sürüştürün. Mavi yeşil, beyaz, turuncu ne isterseniz….
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz